Суд Південної Кореї видав ордер на арешт екс-президента

Пак Кин Хе Копирайт изображения Getty Images

Суд у Південній Кореї видав ордер на арешт екс-президента країни Пак Кин Хе. Згідно із законом, після затримання вона може перебувати під вартою протягом 20 днів, поки триватиме розслідування щодо звинувачень у хабарництві і перевищенні посадових повноважень.

Арештувати екс-президента вимагала прокуратура Південної Кореї цього тижня.

"Обвинувачена зловживала своєю величезною владою і статусом президента, щоб отримувати хабарі від компаній і обмежувати їхні права на свободу корпоративного управління", - йшлося у заяві прокуратури.

Прокурори стверджують, що зібрали велику кількість доказів, але Пак Кин Хе заперечує більшість звинувачень. На їхню думку, є ризик знищення доказів, якщо Пак Кин Хе залишиться на волі.

10 березня Конституційний суд країни оголосив про імпічмент Пак Кин Хе: відтоді вона втратила імунітет від кримінального переслідування.

Політичний скандал у Південній Кореї розгорівся у жовтні 2016 року, після того як стало відомо, що Пак Кин Хе порушила закон, залучивши до державних справ свою подругу Чхве Сун Сіль, і надала їй доступ до секретної інформації.

Пізніше в пресі з'явилися повідомлення про отримання великими південнокорейськими корпораціями, в тому числі Samsung, підтримки уряду в обмін на надання великих сум у фонди, які створила Чхве Сун Сіль.

Стверджувалося, що подруга екс-президента, не займаючи державних постів, втручалася у справи президентської адміністрації і отримувала вигоду, використовуючи зв'язки із главою держави. За оцінкою слідчої комісії, президенту і її подрузі вдалося отримати від Samsung близько 120 мільйонів доларів.

Подруга президента, і фактичний глава корпорації Samsung перебувають під арештом.

Новини на цю ж тему