Флінн погодився розповісти про контакти з Росією

Майкл Флінн Копирайт изображения Getty Images
Image caption "Жодна розумна людина... не свідчитиме в настільки заполітизованій ситуації "полювання на відьом" без гарантій захисту", - заявив представник пана Флінна

Колишній радник президента США з нацбезпеки Майкл Флінн, звільнений після скандалу навколо зв'язків з Росією, готовий під присягою розповісти все, що йому відомо про ймовірні спроби Москви вплинути на вибори в США.

В обмін на свої свідчення пан Флінн вимагає захисту від кримінального переслідування.

"Генералу Флінну, безумовно, є що розповісти, і він би дуже хотів розказати все, якщо дозволять обставини", - заявив адвокат колишнього радника Роберт Келнер.

Однак, додав він, пану Флінну потрібен захист від "несправедливого кримінального переслідування".

"Жодна розумна людина... не свідчитиме в настільки заполітизованій ситуації "полювання на відьом" без гарантій захисту від несправедливого переслідування", - йдеться в заяві адвоката.

У четвер в Сенаті США почалися слухання у справі про вплив російських хакерів на виборчу кампанію, за підсумками якої президентом став Дональд Трамп.

Заступник голови комітету сенату США з розвідки Марк Ворнер звинуватив російську владу у втручанні в президентські вибори.

"Ми всі під прицілом вправного та умілого противника", - прокоментував можливе російське втручання сенатор-республіканець Річард Берр.

Розслідування сенату має відповісти, зокрема, чи були російська кіберактівність та інші можливі дії Москви спрямовані проти США та їх союзників, та яка секретна інформація могла поширитися?

Майкл Флінн - колишній радник з безпеки в адміністрації президента Дональда Трампа. У лютому він подав у відставку, визнавши, що дезінформував начальство про контакти з російським послом Сергієм Кисляком наприкінці грудня.

Пан Флінн не сказав колегам, що обговорював з російським послом можливе скасування санкцій США проти Росії, а потім не зізнався в цьому на допиті у ФБР.

Пізніше в таємних контактах з Росією звинувачували також генерального прокурора США Джеффа Сешнса. Пан Сешнс назвав звинувачення необґрунтованими.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему