"Тедіс Україна" вважає безпідставними звинувачення ГПУ

Фото зі сторінки компанії Тедіс Україна Копирайт изображения tedis-ukraine.com.ua
Image caption Компанія "Тедіс Україна" твердить, що працює прозоро і не порушує українських законів

Торгівельна компанія "Тедіс Україна", найбільший тютюновий дистриб'ютор в Україні, вважає безпідставними усі звинувачення, висунуті Генеральною прокуратурою України. У компанії заявляють, що з моменту свого створення "Тедіс Україна" "здійснює свою діяльність виключно в правовому полі і будує бізнес, який генерує значну частину надходжень податків до бюджету України".

"Серед прямих або непрямих власників Тедіс Україна немає ані російських компаній, ані громадян Росії. Власниками є фізичні особи - громадяни України, Ірландії та Великобританії", - йдеться в повідомленні на сайті компанії.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 31 березня повідомив, що правоохоронці проводять обшуки по всій Україні у зв'язку з розслідуванням справи про ухилення від податків і незаконне виведення коштів за кордон, зокрема для фінансування тероризму. Обшуки проводяться в офісах "Тедіс Україна", а також Антимонопольному комітеті України.

Про це генпрокурор Юрій Луценко написав у Facebook.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2012 року до сьогодні дійсним власником монопольного дистриб'ютора тютюнових виробів ТОВ "Мегаполіс Україна" (тепер - "Тедіс Україна") є, зокрема, громадянин РФ Ігор Кесаєв, щодо якого рішенням РНБО застосовано санкції у вигляді заборони виведення коштів з України за кордон", - написав Юрій Луценко.

Прокурор твердить, що попри заборону РНБО та НБУ, через рахунки фірм-транзитерів у 2015-2017 роках з України було виведено 2,5 млрд гривень.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Юрій Луценко твердить, що ГПУ має докази незаконної діяльності "Тедіс Україна"

"Під впливом Кесаєва на ключові посади в ТОВ "Тедіс" призначено осіб, які всі свої рішення узгоджують з членом ради директорів російського ЗАТ "Завод імені Дегтярьова" - одного з постачальників зброї терористичним організаціям "ДНР-ЛНР", - написав Юрій Луценко.

Не перші претензії до "Тедіс"

У січні навколо компанії "Тедіс Україна" виник скандал. Активісти за підтримки депутатів парламенту заблокували склади компанії у кількох областях, звинувачуючи російського бізнесмена Ігоря Кесаєва у постачанні зброї сепаратистам.

Але у "Тедіс Україна" тоді заявляли, що припинили співпрацю з російськими акціонерами, а також заперечували наявність російського капіталу.

"Тедіс Україна" є однією з найбільших українських дистрибуційних компаній. Штат компанії налічує близько 2,5 тисяч співробітників, регіональна мережа - це 35 структурних підрозділів по всій території України, ідеться на сайті компанії.

"Тедіс Україна" входить до рейтингу Deloitte "500 найбільших компаній Центральної та Східної Європи".

Новини на цю ж тему