Експерт: в Україні десятки сумнівних реабілітаційних центрів

СБУ Копирайт изображения ssu.gov.ua

В Україні є десятки так званих центрів реабілітації, які вдаються до сумнівних методів і насильно утримують людей - про це в коментарі ВВС Україна розповів керівник однієї з установ в Одеській області.

"Усе це дуже складно і серйозно. Іноді схожі центри покривають високопосадовці. Загалом, це заробляння грошей, чийсь бізнес", - додав він.

За словами співрозмовника, він мав справу із людьми, яким раніше довелося побувати у центрі в селі Косачівка Чернівської області, роботу якого днями викрила СБУ.

Реабілітолог назвав той центр "свавільним" і таким, що не має нічого спільного із професійною психо-соціальною реабілітацією.

"Більша частина цих центрів калічать людей. Вони приїздять і примусово забирають їх, здебільшого через дурість батьків. Реабілітація побудована за тюремним принципом - на придушення особистості", - каже експерт.

"В якихось б'ють, в якихось принижують, садять до ям, карають. Працювати з такими людьми потім набагато важче".

За його словами, лише в Одесі більше десятьох таких центрів, "працює ціла корпорація".

В СБУ повідомили, що злочинна група діяла під прикриттям центру з реабілітації у приміщенні церкви, там катували понад 200 наркозалежних людей.

У спецслужбі також нагадали, що минулого року ліквідували мережу місць незаконного утримання людей, яка функціонувала під виглядом платних реабілітаційних центрів для наркозалежних, на Харківщині.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему