Вчені: Захід програє у боротьбі з екстремізмом в мережі

PA Копирайт изображения PA

Велика Британія та інші країни Заходу програють в боротьбі з поширенням екстремізму в інтернеті, вважають вчені.

Експерти з Центру релігії і геополітики і з аналітичної компанії Digitalis прийшли до висновку, що екстремістського контенту при пошуку в мережі стає все більше.

Спроби британського уряду боротися з поширенням екстремізму в мережі торкнулися лише 5% контенту, який проаналізували вчені. На думку експертів, процес поширення таких матеріалів починається з пошукових запитів.

Є свого роду приманки: якщо ви шукаєте слова на теми "окупант" або "невіруючий", то ви натикаєтеся на м'який контент без явного насильства.

Проте в результатах пошуку також випадуть матеріали із закликами до повалення демократичних систем і введення халіфату, тобто держави, якою керують у відповідність з ісламським правом, вважають вчені.

Читача таким чином перемикають на більш екстремістський контент, включаючи заклики вбивати людей, які не є мусульманами.

На думку експертів, люди радикалізуються не тільки в соціальних мережах, як вважалося раніше, а й під час пошуку в мережі.

За словами експерта з екстремізму Еман Ель-Бадаві, проблема в тому, що екстремістський контент стає ресурсом на кшталт сторінки в "Вікіпедії", на який посилаються люди.

Новини на цю ж тему