#НеПроґавте: тортури у церкві та протести в Росії

Реабілітаційний центр, де катували людей, розміщувався у приміщенні церкви, розповіли у СБУ Копирайт изображения SSU.GOV.UA
Image caption Реабілітаційний центр, де катували людей, розміщувався у приміщенні церкви, розповіли у СБУ

В Росії і Білорусі протестували, в Україні сперечалися про е-декларування і викрили злочинців, які катували людей. Лондон запустив "брекзит". Найважливіші новини тижня у нашій добірці, щоб ви нічого #НеПроґавили.

Акції протесту пройшли в Москві і в інших містах Росії 26 березня. У більшості міст акції протесту під різними приводами не були узгоджені владою. Протестна хода у Москві обернулася наймасовішими від 1993 року затриманнями в Росії.

Копирайт изображения Getty Images

За даними громадської організації ОВС-Інфо, їх було більше 1300 осіб. Поліція під час акцій діяла досить жорстко, кореспонденти ВВС бачили, як кілька людей отримали палицями по голові. Іноземні ЗМІ. Оглядачі прогнозують, що в Росії почалась дуже цікава гра.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Хто ця дівчина, яку у Москві схопили поліцейські?

Дівчина, яку поліцейські схопили, стала своєрідним обличчям протесту. Вона розповіла ВВС свою історію.

У минулу суботу близько півтори тисячі людей у Білорусі вийшли протестувати проти указу, який обкладає податком людей, що мало працюють. Там теж затримали багато людей.

У Києві попрощались з вбитим російським політиком Денисом Вороненковим, якого застрелили в центрі Києві 23 березня. Тим часом у підозрюваного у його вбивстві найшли кілька посвідчень особи.

Копирайт изображения ssu.gov.ua/ua
Image caption Людей тримали у таких умовах

Моторошна історія сталася на Чернігівщині. Більше 200 людей тримали в полоні і катували у центрі реабілітації при церкві. СБУ викрила злочинців.

Україна оговтується після вибухів на Харківщині. У Балаклії згоріло приблизно 70% боєприпасів арсеналу, пошкоджено сотні будівель.

Копирайт изображения Reuters

В Україні не припиняються суперечки навколо е-декларування. Президент підписав суперечливий закон, який зобов'язує громадські об'єднання подавати електронні декларації. Сама ж система дала збій і тисячі людей не могли подати декларації.

Свої мільйонні статки показали українські можновладці.

Кожен другий пацієнт в Україні відмовляється від лікування або відкладає його через брак грошей. Такі невеселі дані наводяться у дослідженні "(Без)коштовна медицина". Майже 100% хворих в Україні сказали, що платили за ліки з власної кишені і в амбулаторіях, і на стаціонарі.

Але не всі новини про медицину такі сумні - у США лікарі розділили дівчинку і близнюка-паразита. Також вчені з'ясували, що якщо вночі ви часто бігаєте в туалет - винна сіль.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Історія Домінік з Чикаго

Були і позитивні події. Наприклад, американський пожежник зробив псу штучне дихання і врятував його.

Копирайт изображения BILLY FERNANDO/SANTA MONICA FIRE DEPARTMENT
Image caption Дивовижна історія порятунку собаки

Трохи позитиву і надії для Києва - Китай зацікавився будівництвом четвертої гілки метро. А ще Укрпошта веде перемовини з Amazon.

Копирайт изображения unian

Ще ми дізнавалися, що чекає жителів Закарпаття, які мають друге громадянство

Іктсуапрок - це коли ви так сильно чекаєте на когось, що постійно виходите на двір подивитися, чи не з'явився вже гість. Цікава історія про слова з дивовижним значенням, яких бракує українській мові.

Новини науки цього тижня порадували - Супутник Юпітера Європа став кандидат №1 для позаземного життя, а інімецькі науковці увімкнули "найбільше у світі штучне сонце".

Копирайт изображения NASA/JPL/University of Arizona
Image caption Фото Європи. За годинниковою стрілкою, починаючи з верхнього лівого: (1) пошматований крижаний поверхневий шар, відомий як Коннамарський хаос; (2) плити крижаної кори, які, на думку вчених, розкололися і попливли на нові позиції; (3) руді смужки; (4) структура, що виникла після зіткнення, розміром з Гаваї

Компанія невгамовного Ілона Маска SpaceX здійснила перший в історії успішний повторний запуск ракети-носія Falcon 9 у космос.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Папа без пілеолуса

Весела історія про трирічну дівчинку, яка зняла з Папи Римського шапочку.

Індія таки неймовірна. Там людям вдалося з пляшки напоїти змію.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Спраглу кобру напоїли водою

Нова історія з буденного життя по ту сторону сірої зони - блог з Луганська: куди ходять у неділю.

"Прілічнєє ізнасілованной, нєжєлі украінізірованной" - про те, хто і як боявся українізації у 20-ті роки минулого століття, у новому блозі професорки Віри Агеєвої.

Професор Пономарів традиційно відповідає на запитання читачів. Цього разу майдан проти площі.

Копирайт изображения ЕРА
Image caption Циклон "Деббі"накоїв лиха

Руйнівні наслідки урагану в Австралії дивіться у нашій галереї.

Новини на цю ж тему