На Даунінг-стріт отримали запит про новий референдум у Шотландії

Нікола Стерджен Копирайт изображения SCOTTISH GOVERNMENT

В офісі прем'єр-міністра Британії Терези Мей підтвердили отримання листа від першого міністра Шотландії Ніколи Стерджен із проханням офіційно провести другий шотландський референдум про незалежність.

28 березня парламент Шотландії ухвалив пропозицію Ніколи Стерджен про повторний референдум. Депутати погодилися провести нове голосування у період між весною 2018 і 2019 року.

Фрагмент листа Миколи Стерджен

Здається є неминучим, що Британія покине не лише Євросоюз, а й загальний європейський ринок.

Як Вам відомо, це не те, за що голосували жителі Шотландії. Цей результат матиме серйозні наслідки для нашої економіки, нашого суспільства та нашої позиції у світі.

У цих занадто змінених обставинах народ Шотландії має мати право вибирати власне майбутнє - реалізувати наше право на самовизначення.

Як Вам відомо, парламент Шотландії вирішив більшістю голосів, що референдум про незалежність проводитимуть.

Мета такого референдуму полягає у тому, щоби дати народу Шотландії вибір: слідом за Сполученим Королівством покинути Євросоюз і загальноєвропейський ринок на умовах, які Ви обговорюєте, чи стати незалежною країною, здатною йти власним курсом і побудувати справжнє рівноправне партнерство з іншими народами Сполученого Королівства.

"Не на часі"

Британський уряд раніше попереджав, що до закінчення процедури "брекзиту" заблокує усі спроби проведення нового референдуму в Шотландії.

За словами Терези Мей, "зараз не час для другого референдуму". Проте, британський прем'єр поки не уточнює, чи можливий такий референдум у майбутньому.

У вересні 2014 року в Шотландії вже провели референдум про незалежність від Британії.

Прихильники незалежності тоді програли: 55,3% шотландців проголосували проти виходу Шотландії зі складу Сполученого Королівства.

Новини на цю ж тему