США закликають РФ вплинути на сепаратистів, щоб зупинити насильство

Обстріляна Авдіївка Копирайт изображения ANATOLII STEPANOV/AFP/Getty Images
Image caption Обстріляна Авдіївка

Держсекретар США Рекс Тіллерсон закликав Росію вплинути на сепаратистів, щоб зупинити насильство на Донбасі. Таку заяву пан Тіллерсон озвучив під час комісії Україна-НАТО.

Держсекретар США із занепокоєнням "відзначив численні обстріли цивільної інфраструктури сепаратистами, яких очолює РФ".

"Ми не приймаємо і не будемо приймати зусилля Росії змінити кордони території України", - цитує пана Тіллерсона прес-служба Держдепу.

За його словами, підтримка США і НАТО для України залишається незмінною, а санкції США залишатимуться в силі, поки Москва не припинить дії, які стали причиною санкцій.

Копирайт изображения facebook.com/UkraineMFA
Image caption Керівники зовнішньополітичних відомств США і України - Рекс Тіллерсон і Павло Клімкін у Брюсселі

"Росія повинна зрозуміти - немає жодних підстав рухатися вперед щодо політичних аспектів Мінських домовленостей, поки немає очевидного та незворотнього поліпшення безпекової ситуації", - заявив під час зустрічей у Брюсселі пан Тіллерсон.

У Брюсселі голова МЗС України Павло Клімкін провів зустрічі з колегами з Великої Британії, Канади, Данії та Угорщини. Українські дипломати подякували Тіллерсону за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Раніше Рекс Тіллерсон, якого до його призначення ‎держсекретарем називали "другом Путіна" за його неодноразові відвідини Москви, ‎засудив анексію Росією Криму і закликав РФ до деескалації ситуації на сході України.

Росія послідовно заперечує участь своїх регулярних військ у конфлікті на Донбасі і фінансування бойовиків.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ заявляє, що минулої доби зафіксувала у Донецькій і Луганській областях близько 1,2 тис. вибухів.

Прес-центр АТО повідомляє про поранення одного військового і 50 обстрілів бойовиків.

Новини на цю ж тему