Європа стає центром зберігання контенту з дитячим насильством

комп'ютер, хакер Копирайт изображения Thinkstock

Європа стає світовим центром розміщення фото- та відеоматеріалів із зображенням сексуального насильства над дітьми, йдеться у щорічному звіті Міжнародної організації зі здійснення інтернет-нагляду.

У звіті вказано, що 60% матеріалів про насильство з усього світу зараз зберігаються у Європі, що на 19% більше, ніж раніше.

Нідерланди очолили список європейських країн, які зберігають незаконний контент, підкреслили в організації.

"Ситуація відрізняється від того, що було в попередні роки, - каже голова правління Міжнародної організації зі здійснення нагляду за інтернетом Сьюзі Харгрівс. - Європа зараз найбільший центр хостингу інформації на тему дитячого насильства, а не Північна Америка".

Міжнародна організація зі здійснення інтернет-нагляду - це неурядова британська організація, завданням якої є виялення та видалення насильницького вмісту з британського сегменту інтернету.

Попит зростає

За даними організації, у 2015 році близько 57% веб-сторінок, які містять насильницький контент, знаходилися у Північній Америці. У 2016 цей показник знизився до 37%, поступившись першістю Європі.

Звіт наглядової організації свідчить, що 34 212 веб-сторінок з насильницьким вмістом знаходяться в Європі, у тому числі в Росії та Туреччині.

Пані Харгрівс каже, що зміщення "може відображати величезн роботу, яку проводять американські організації, щоби вирішити проблему", а це штовхає порушників шукати інші платформи для завантаження та розповсюдження контенту.

Копирайт изображения Staffs Police

Ця зміна стала чудовим показником роботи провайдерів США з виявлення, видалення та інформування про подібний контент, каже Джон Шехан, віце-президент підрозділу з експлуатації дітей Національного центру допомоги зниклим та експлуатованим дітям.

Американські закони, за якими провайдер має інформувати владу про виявлення зображення у своїй мережі, сприяли значному зростанню звітності в даному питанні, додав він.

У 2015 році кількість таких повідомлень перевищила 4,4 млн, а у 2016 сягнула 8,2 млн. На початок 2017 уже отримано понад 2 млн повідомлень.

Ця робота мала за мету використовувати систему класифікації, яка виробила унікальний ідентифікатор для кожної частини контенту. Це використовувалося, щоби побачити, чи якесь завантажене фото чи відео демонструє насильство.

Деякі європейські компанії, які орендують сервери чи веб-простір активно шукають зображення насильства, що також може допомогти пояснити зміну акцентів, додали в Міжнародній організації зі здійснення нагляду за інтернетом.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему