Очевидці про вибух в метро: люди вибиралися через розбиті вікна

Станція після вибуху Копирайт изображения AFP
Image caption Потяги курсували через станцію "Технологічний інститут" певний час після вибуху по сусідніх коліях

Свідки розповідають про те, що сталося у петербурзькому метро на перегоні між станціями "Технологічний інститут" і "Сінна площа".

Аліка Джордж, яка перебувала на момент вибуху на станції "Чернишевська", розповіла Російській службі Бі-бі-сі, що дізналася про вибухи від знайомих по телефону одразу ж після того, як на станції запахло горілим:

"Різко запахло горілим. З'явився різкий, жахливий запах. Потяги практично перестали ходити. Ми чекали поїзда сім-десять хвилин. Але коли приїхали на "Техноложку", то станцію закрили. Потяг її проїхав із закритими дверима. Люди у вагоні навіть не зрозуміли, чому там двері не відчинили. Я їм сказала, чому двері не відчиняють. Там було увімкнене світло, а на платформі - багато пожежників і медпрацівників. Я бачила людей, що лежали. Мені потім сказали, що там було десять загиблих. Мої знайомі були на ескалаторі тоді й чули вибух. Вони розповідали, що бачили людей у крові".

Очевидець вибуху розповів кореспонденту "Открытой России":

"Співробітники дуже оперативно винесли [поранених], вони молодці, ніхто не знепритомнів. Співробітники метрополітену (не поліція) самі всіх винесли, всіх евакуювали. Поїзд вибухнув у тунелі, на "Техноложку" приїхав вже після вибуху".

Олег розповів виданню "Бумага":

"Я проїжджав станцію "Технологічний інститут", на пероні лежали люди і був дим. Коли поїзд зупинився, люди вийшли, але потім двері швидко закрили і поїзд поїхав на наступну станцію".

"Поліна їхала у вагоні, який був поруч із тим, в якому стався вибух. Ось що вона розповіла виданню "Бумага":

"У це час у вагоні було досить багато людей: всі сиділи, багато хто стояв. Вибух прогримів між станціями "Сінна" і "Технологічний інститут". Був гучний звук, потім різкий запах, дим. Ми відразу ж перейшли у кінець вагону, утворилася тиснява. Двом жінкам одразу ж стало зле і вони знепритомніли. Все сталося на ходу, потяг не зупинявся. На "Технологічному інституті" всі вийшли. Ми побачили, що сусідній вагон потрощило, вікна розбиті, немає світла, кров. Звідти витягали людей, когось виносили, когось притримували. Тих, хто постраждав, було багато, людей 10-15 точно. Я не знаю, чи були трупи, через 1,5-2 хвилини ми пішли звідти. Ми сіли у наступний поїзд і поїхали в бік "Ленінського проспекту".

Андрій Шуршев теж їхав у сусідньому вагоні, його розповідь опублікував портал "Бумага":

"Я їхав із "Сінної площі" на "Техноложку". Почув вибух, відчув сильний поштовх і запах пороху. В сусідньому вагоні згасло світло. Поїзд не зупинився, коли ми доїхали до станції. Коли ж зупинилися, тоді люди вибиралися через розбиті вікна, а співробітники метро вже витягали тих, хто постраждав. Здається, вибухнув четвертий або п'ятий вагон, ближче до хвоста потяга. Я бачив щонайменше чотирьох поранених або загиблих. Платформа була в диму, люди були в шоці і в легкій паніці".

Олександр розповів в ефірі радіо Sputnik про ситуацію біля станції метро "Технологічний інститут":

"Зараз у метро дуже багато народу, паніка, літають вертольоти, купа машин. Люди поруч намагаються все це зняти і зателефонувати своїм рідним. Я спостерігав за тим, як виводять і виносять людей з метро. Це дуже страшне видовище. Мені, слава богу, пощастило. Я тільки підходив до метро, коли стався вибух. Звідти почали вибігати люди. Хтось в паніці, когось не зачепило, а хтось виходив уже із забрудненим обличчям, у потертому одязі і в крові. Потім вже почали виносити людей, яких вдалося врятувати. На місці всі припускають, що це теракт, тому що очевидці і постраждалі кажуть, що вони їхали між станціями метро "Сінна площа" і "Технологічний інститут", і в цей час стався вибух у двох вагонах".

Ще один очевидець на ім'я Олег розповів виданню "Бумага":

"Я проїжджав станцію "Технологічний інститут", на пероні лежали люди і був дим. Коли поїзд зупинився, люди вийшли, але потім двері швидко закрили і поїзд поїхав на наступну станцію".

У соцмережах продовжують з'являтися нові свідчення, розповіді очевидців. Через годину після вибуху з'явилося багато дописів із пропозицією безкоштовно підвезти тих, хто не може доїхати кудись через закрите метро. Оголошення публікують не тільки приватні автовласники, а й великі таксомоторні компанії. У соцмережах багато закликів здавати кров до петербурзьких лікарень, куди привозять тих, хто постраждав.

Новини на цю ж тему