Спецслужби Киргизстану назвали ім'я виконавця теракту в Петербурзі

метро "Сінна" Копирайт изображения Getty Images

Виконавець теракту в метро Санкт-Петербурга є уродженцем Киргизстану і громадянином Росії, повідомили в Державному комітеті національної безпеки республіки.

"Можливим виконавцем теракту, за попередніми даними, є уродженець Ошу, нині громадянин Росії Акбаржон Джалілов 1995 року народження", - сказали в ДКНБ.

Як повідомив РИА Новости прес-секретар відомства Рахат Сулайманов, спецслужби Киргизстану постійно взаємодіють з російськими колегами.

При цьому посольство Киргизстану в Москві повідомило, що російська влада поки не зверталася до Бішкека з приводу можливої причетності вихідця з Киргистану до теракту в Санкт-Петербурзі.

Своєю чергою, Комітет національної безпеки Казахстану пообіцяв найближчим часом передати в ЗМІ інформацію про виконавців вибуху в метро Санкт-Петербурга, заявив заступник голови КНБ Казахстану Нургалі Білісбеков.

"Ми продовжуємо інтенсивний обмін інформацією, я думаю, в найближчі години буде ясність і ми дамо інформацію в пресу щодо виконавців. Виконавець може бути встановлений найближчим часом, але там робота буде проводитися і по організаторах", - сказав Білісбеков на засіданні уряду республіки.

Він уточнив, що КНБ Казахстану і ФСБ Росії проводять спільне розслідування вибуху в Санкт-Петербурзі.

"Ми сьогодні спільно з ФСБ, зі спецслужбами сусідніх держав відпрацьовуємо версії про причетність до теракту одного громадянина РФ і вихідця з Центральної Азії, не громадянина Казахстану", - додав Білісбек.

"Раніше в ЗМІ проходила інформація про те, що до теракту причетний, можливо, громадянин Казахстану Аришев Максим Віталійович, 1996 року народження. Ця інформація не відповідає дійсності. В поле зору КНБ він не потрапляв. Партнерами з спецслужб РФ він як виконавець теракту не розглядається, швидше за все, він жертва", - сказав він.

У понеділок о 14:30 у вагоні поїзда на перегоні між станціями "Сінна" і "Технологічний інститут" прогримів вибух.

За останніми даними, в результаті вибуху загинули 11 людей, ще 51 постраждалий перебуває в лікарні.

Пізніше на станції метро "Площа Повстання" було виявлено саморобний вибуховий пристрій, його вдалося знешкодити.

Незабаром після вибуху метро Санкт-Петербурга повністю закрили, по всьому місту ввели посилені заходи безпеки.

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за статтею "Теракт".

Новини на цю ж тему