У Сирії від хімічної атаки загинули 58 людей

Серед загиблих і поранених багато дітей, кажуть рятувальники Копирайт изображения AFP
Image caption Серед загиблих і поранених багато дітей, кажуть рятувальники

У сирійському місті, яке контролюють повстанці, від імовірної хімічної атаки загинули щонайменше 58 людей і десятки були поранені, повідомляють активісти і моніторингові групи.

Як повідомив Сирійський центр спостереження за дотриманням прав людини, авіаудари по містечку Хан-Шейхун на північному заході країни завдали сирійські урядові або російські літаки. Після них багато людей почали задихатися.

Згодом медики і активісти повідомили, що літаки обстріляли місцеві лікарні, куди доставили вцілілих.

Раніше сирійський уряд неодноразово заперечував застосування хімічної зброї.

Якщо повідомлення про цей напад підтвердяться, він стане однією із найбільш смертоносних хімічних атак в Сирії з початку війни.

Копирайт изображения AFP

Мохаммед Расул відповідає за швидку медичну допомогу, яку надає благодійна організація в Ідлібі. Він розповів BBC Arabic, що дізнався про атаку рано вранці у вівторок.

Коли три його машини швидкої допомоги прибули на місце події, медики побачили людей, які задихалися на вулиці.

"Я спілкуюся зі своєю командою, і вони роблять все добре, але ситуація там дуже погана, і більшість із постраждалих - діти", - каже він.

Проопозиційний "Медіацентр Едліб" опублікував велику кількість фотографій людей, яких лікують після хіматаки, а також знімки, на яких видно тіла щонайменше семи дітей. Достовірність цих фото перевірити поки що неможливо.

У жовтні минулого року Організація із заборони хімічної зброї опублікувала дослідження, за яким урядові війська використовували хлор як зброю принаймні тричі між 2014 і 2015 роками.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему