Суд США відхилив апеляцію Поланскі у справі про зґвалтування

поланскі, режисер, сша Копирайт изображения AFP

Кінорежисер Роман Поланскі не зміг отримати від американського суду гарантії неув'язнення у справі про розбещення неповнолітньої, яку проти нього порушили 40 років тому.

Суддя відхилив апеляцію адвокатів Поланскі, які стверджували, що режисер хоче повернутися до США, якщо буде впевнений, що його не посадять до в'язниці.

Прокурори твердять, що режисер не може сподіватися на особливе ставлення через те, що він знаменитість.

Американська влада роками намагається добитися екстрадиції Поланскі, однак поки що безрезультатно.

83-річного Поланскі у 1977 році звинуватили в зґвалтуванні неповнолітньої Саманти Геймер. Тоді він проживав у Каліфорнії.

У 1978 році Поланскі визнав у суді свою провину, після чого таємно покинув США, де йому загрожувало ув'язнення до 50 років. Кінорежисер живе в Парижі.

Сама постраждала, Саманта Геймер, неодноразово говорила в зрілому віці, що вважає вимушене вигнання режисера більш ніж достатнім покаранням, однак американська прокуратура не планує закривати справу.

У 2015 році польський суд розглядав запит США про екстрадицію режисера, але відхилив його.

Фільми Поланскі, створені і до, і після втечі з США, не раз отримували престижні міжнародні премії. Так його фільм "Піаніст" є лауреатом "Оскара", однак отримати премію в 2002 році режисер не зміг, бо не наважився поїхати до США.

Новини на цю ж тему