Порошенко і Путін закликали дотримуватись режиму тиші на Донбасі

порошенко, латвія, Раймондс Вейоніс Копирайт изображения UNIAN
Image caption Петро Порошенко на прес-конференції у Ризі

"Російська сторона" жодного дня не дотримувалася режиму припинення вогню, який запровадили на Донбасі 1 квітня. Про це заявив Петро Порошенко на спільній прес-конференції з президентом Латвії Раймондсом Вейонісом у Ризі.

"Мені доповіли начальник Генштабу, міністр оборони, що, на жаль, жодного дня, коли б цей режим дотримувався б російською стороною, не було", - сказав пан Порошенко, якого цитує УНІАН.

29 березня в Мінську на засіданні Тристоронньої контактної групи домовились про повне припинення вогню на Донбасі з 1 квітня.

Президент Порошенко зауважив, що Україна відповідально ставиться до режиму тиші. "Перед 1 квітня були надані чіткі накази міністру оборони, начальнику Генштабу щодо неухильного дотримання українською стороною режиму припинення вогню", - заявив він.

Своєю чергою президент Росії Володимир Путін у вівторок у телефонній розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Франції Франсуа Олландом також підкреслив, що сторони конфлікту на Донбасі повинні дотримуватися "пасхального перемир'я".

"Першочергово йдеться про відведення важкого озброєння і розведення сил та засобів сторін, зокрема в Станиці Луганській", - йдеться у повідомленні прес-служби Кремля.

У прес-центрі штабу АТО вранці вівторка повідомили, що за минулу добу на Донбасі загинули двоє українських військових і ще п'ятеро поранені.

Копирайт изображения AFP

"Нормандська четвірка" готує зустріч

Президент Порошенко у Ризі подякував європейським партнерам за те, що ЄС готовий продовжити антиросійські санкції.

"У випадку, якщо Росія не продемонструє свою готовність припинити вогонь, свою готовність запровадити безпековий пакет, наші партнери готові продемонструвати продовження санкцій проти РФ як ефективного механізму мотивації РФ дотримуватися узятих на себе зобов'язань при підписанні Мінських угод", - заявив глава української держави.

Також Порошенко сказав, що країни "нормандського формату" обговорюють порядок денний майбутнього саміту лідерів України, Німеччини, Франції та РФ.

За словами президента, країни "нормандського формату" на саміті вимагатимуть дотримання та імплементації Мінських угод, а також обговорять дорожню карту Мінських угод та їх реалізацію.

За якнайшвидше виконання політичних пунктів Мінських угод висловився і президент Росії.

Володимир Путін "підкреслив важливість забезпечення синхронізації кроків в сферах безпеки і політичного врегулювання, що має бути відображено в проекті "Дорожня карта", додає прес-служба Кремля.

У жовтні минулого року після завершення переговорів у "нормандському форматі" Петро Порошенко заявив, що сторони погодилися створити чітку "дорожню карту" з врегулювання конфлікту на Донбасі, її мали узгодити до кінця листопада минулого року.

Пан Порошенко зазначив, що у документі прописана послідовність реалізації безпекової складової, а пізніше й політичної і гуманітарної частин Мінських угод.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему