Жодного підвищення цін на газ немає - Вовк

тарифи Копирайт изображения unian

Для жодної категорії споживачів не буде підвищення сукупного рахунку на газ. Про це заявив голова Національної комісії, яка регулює сферу енергетики та комунальних послуг, Дмитро Вовк.

"Жодного підвищення цін на газ немає, відбувається лише розділення рахунку - окремо вартість газу і окремо його постачання. Не треба паніки", - заявив пан Вовк і додав, що відтепер споживачі будуть чітко знати, що за 87 % відповідає уряд, як за ціну газу, а 13% - це постачання.

За його словами, розділення рахунків є європейською практикою і дозволяє отримувати якісні і безпечні послуги з газопостачання, а також "лібералізувати ринок, щоб була можливість змінити постачальника".

Копирайт изображения NERC.GOV.UA
Image caption Так пояснює, що буде із новими платіжками за газ, НКРЕКП

Абонплата за газ складається, за його словами, з ПДВ, який йде у державний бюджет України, з вартості транспортування магістральними мережами і вартості транспортування розподільними мережами, про "жодні додаткові кошти якимось олігархам мова не йде".

При цьому НКРЕКП має намір відтермінувати введення абонентської плати за газ на три місяці.

"Як мінімум до опалювального періоду ніякого ноу-хау, ніяких навантажень не буде. Якщо будуть новації - то вони повинні нести тільки позитив, щоб споживач розумів, за що він платить і що він в результаті отримує", - сказав він.

Раніше президент Петро Порошенко закликав уряд та НКРЕКП призупинити абонплату за газ.

Проти абонплати також висловився прем'єр Володимир Гройсман, міністр енергетики Ігор Насалик, а також низка депутатів. Чиновники кажуть, що ціни на газ для деяких споживачів можуть зрости утричі.

Водночас у НКРЕКП нагадують, що рішення ухвалене у відповідності до закону "Про ринок газу", який вимагає відокремлення постачання і транспортування газу, а також погоджено із МВФ.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему