Британське подружжя засудили за злочинну наругу над "секс-рабинею"

У цій кімнатці Бейкери вісім років тримали свою жертву в нелюдських умовах Копирайт изображения PA
Image caption У цій кімнатці Бейкери вісім років тримали свою жертву в нелюдських умовах

Британський суд засудив до тюремних термінів подружжя з Північної Ірландії Кіта і Керолайн Бейкер, які визнали свою провину в зґвалтуваннях і позбавленні волі жінки з важкою затримкою розвитку.

Відповідно до вироку, 61-річний Кіт Бейкер засуджений до 15 років позбавлення волі і ще п'яти років умовно, а його 54-річна дружина - до трьох років, половину яких вона проведе за ґратами, а половину - під поліцейським наглядом.

Як було встановлено в суді, протягом восьми років вони утримували жертву в холодній кімнаті без килима, світла, постільної білизни і дверної ручки в своєму будинку в північноірландському Крейгавоні.

Чоловік жертви подав заяву про зникнення дружини ще в 2004 році, коли Бейкери викрали її з дому в Англії. На момент виявлення і звільнення в 2012 році жінка була виснажена і важила всього 38 кілограмів. У неї в роті залишався один цілий зуб.

Суддя Патрик Лінч описав Бейкера як ляльковода-маніпулятора, дружина якого стала його маріонеткою.

У березні подружжя визнало провину за цілою низкою звинувачень, включаючи примус людини з обмеженими ментальними можливостями до статевих актів.

Копирайт изображения PA
Image caption Кіт Бейкер знімав акти статевої наруги на відео

Кіт Бейкер виріс на Нормандському острові Гернсі, а потім більшу частину свого дорослого життя до переїзду в Північну Ірландію жив у графстві Кент на південному сході Англії.

З майбутньою дружиною Керолайн він познайомився, працюючи волонтером для благодійної організації "Армія спасіння".

"Непросто зрозуміти, як ці люди настільки втратили моральні орієнтири, що прирекли людину з очевидними затримками розумового розвитку на такі поневіряння, позбавивши її будь-якої подоби людської гідності", - зауважив суддя Лінч, оголошуючи вирок.

Жертва була змушена користуватися туалетом, який не прибирали роками, а кожен її крок знімався на камеру, встановлену в її кімнаті. Подружжя згодом переглядали свої знущання над нею для власних утіх, заявив констебль Джордж Кларк.

Він зазначив, що за всі роки служби йому ніколи не доводилося стикатися з такою нелюдською справою.

Копирайт изображения PA
Image caption Як сказав констебль Джордж Кларк, його колегам ще ніколи не доводилося стикатися з такою психологічно важкою для них самих справою

Ще одна потерпіла у справі, Менді Гайфілд, яка тривалий час жила під одним дахом з Бейкерами, описала їхню оселю в Крейгавоні як "будинок жахів". За її словами, вона також була жертвою сексуальногоу насильства з боку Кіта Бейкера.

Гайфілд, яка народила чотирьох дітей Бейкера, сказала ВВС, що 61-річний Кіт Бейкер ґвалтував її протягом 13 років, а вона панічно боялася комусь розповісти про це.

Саме вона чотири роки тому викликала поліцію. За словами Гайфілд, вона не знала, що крім неї самої Бейкери ґвалтували жінку з особливостями розвитку і знущалися над нею

Новини на цю ж тему