Суд у Росії лишив у силі заборону "Свідків Єгови"

Свідки Єгови Копирайт изображения Getty Images

Верховний суд Росії не прийняв до провадження зустрічний позов релігійної організації "Свідки Єгови" до міністерства юстиції країни. Організація вимагала, аби її визнали жертвою політичних репресій, а її переслідування - незаконним.

У березні діяльність цієї релігійної організації в Росії припинили. Міністерство юстиції внесло її до переліку громадських і релігійних об'єднань, діяльність яких припинена у зв'язку з "екстремістською діяльностю".

"Суд визначив відмовити в прийнятті зустрічної позовної заяви з урахуванням того, що стороною порушені правила підсудності", - оголосив у середу рішення суддя.

У самій організації заявляють, що для рішення про заборону немає жодних підстав.

"На всіх процесах проти "Свідків Єгови" було видно, що суд не дуже слухав доводи захисту і переважно ставав на бік прокуратури або мін'юсту", - сказав російській службі Бі-Бі-Сі представник центру "Свідків Єгови" в Росії Ярослав Сивульский.

Раніше в Росії відбулося кілька судових процесів проти громад "Свідків Єгови". Зазвичай їх звинувачують в екстремістській діяльності.

Ця релігійна організація була заснована у США в ХІХ столітті. Вона була заборонена в СРСР, і багато її послідовників були ув'язнені за "антирадянську діяльність", але заборону зняли 1991 року.

"Свідки Єгови" відомі своїми проповідями "від дверей до дверей", а також відмовою від несення військової служби та переливання крові.

Також на цю тему