Три мільйони українців вже могли би їхати до Шенгену без віз

Біометричний паспорт у руках президента Петра Порошенка Копирайт изображения UNIAN
Image caption Президент Петро Порошенко отримав біометричний паспорт одним із перших, у січні 2015 року

Близько трьох мільйонів українців вже мають біометричні паспорти і можуть скористатися безвізовим режимом для подорожей до країн Шенгенської зони, як тільки він буде запроваджений.

Про це ВВС Україна повідомив речник Державної міграційної служби України Сергій Гунько.

За даними міграційної служби, за останній рік кількість біометричних паспортів, отриманих українцями, збільшилася удвічі.

Перші біометричні паспорти почали видавати у січні 2015 року.

У квітні 2016 року Сергій Гунько у коментарі ВВС Україна називав цифру виданих паспортів - 1,3 мільйона.

У лютому 2017 року керівник Державної міграційної служби Максим Соколюк в інтерв'ю "Європейській правді" повідомив, що вже видано 2,6 мільйона паспортів.

Він прогнозував, що з лютого до червня 2017-го, коли, згідно із прогнозами, запрацює безвізовий режим, буде видано ще близько мільйона паспортів.

"Зараз ми за місяць приймаємо 170-200 тисяч заявок на закордонні паспорти. Нехай буде сплеск на 50 відсотків, до 250-300 тисяч. Це - не проблема", - сказав він.

Копирайт изображения Ukrinform
Image caption У січні 2015 року, коли почали видавати біометричні паспорти, ЗМІ надавали детальні роз'яснення, як виглядатиме новий документ

Керівник Державної міграційної служби Максим Соколюк також повідомив, що кількість підрозділів, які оформлюють паспорти, збільшилася за останній рік утричі.

Зараз по всій Україні працює близько 600 офісів, уповноважених державою на видачу біометричних паспортів.

Подорожувати без права на роботу, не більше ніж 90 днів, щопівроку можна буде до всіх країн ЄС, за винятком Великої Британії та Ірландії.

Українці зможуть їздити без віз до чотирьох країн, що не входять до ЄС, проте є учасниками шенгенської зони - Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Водночас, як пояснюють в Єврокомісії, після запровадження безвізового режиму і далі потрібно буде надавати на вимогу митників низку документів, щоб "довести належний матеріальний стан та ціль подорожі".

Прикордонники теоретично можуть вимагати показати підтвердження проживання - або запрошення, або підтвердження з готелю, а також зворотній квиток та докази фінансової спроможності.

Фінансову спроможність зазвичай доводять випискою з рахунку або ж наявністю готівки у розрахунку 50 доларів на добу перебування.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему