НАЗК може вибачити посадовцям неподання е-декларацій до 1 квітня

Керівники НАЗК Копирайт изображения UNIAN

Національне агентство з питань запобігання корупції вважає поважною причиною несвоєчасне подання декларацій через проблеми із доступом до Єдиного державного реєстру. Про це повідомив офіційний сайт НАЗК.

Посадові особи мали до 1 квітня подати електронні декларації. Проте Єдиний реєстр минулого тижня не працював декілька днів.

За несвоєчасне подання декларацій передбачена адміністративна, а у деяких випадках - кримінальна відповідальність.

"НАЗК визнає поважною причиною несвоєчасне подання декларацій через неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій", - ідеться у повідомленні на сайті агентства.

"При здійсненні контролю щодо своєчасності подання декларацій та (або) вирішенні питання щодо необхідності складання протоколу про адміністративне правопорушення уповноважені особи НАЗК врахують факт неналежного функціонування реєстру", - додали у НАЗК.

За даними Нацагентства, станом на 1 квітня до Реєстру електронних декларацій подано 102 тис. щорічних декларацій осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Загалом у Реєстрі зараз - 1 млн 188 тисяч 149 щорічних декларацій і ще близько 400 тис документів очікується до 1 травня.

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак заявляла, що вбачає у діях посадових осіб Держспецзв'язку та ДП "Українські спеціальні системи" ознаки службових злочинів, які дискредитують ідею запобігання корупції, електронного декларування та потребують правового реагування.

Вона звернулася до правоохоронних органів з проханням перевірити діяльність Держспецзв'язку та ДП "УСС".

У той же час голова уряду Володимир Гройсман закликав посадових осіб НАЗК, включно із Наталією Корчак, піти у відставку через зрив електронного декларування.

"Пропоную всім зібратися і подати у відставку. Що стосується НАЗК, то треба публічно, відкрито зробити перезавантаження", - заявив прем'єр.

Новини на цю ж тему