Більшість європарламентарів підтримують безвіз для України

будівля Європарламенту Копирайт изображения Getty Images

У Європейському парламенті завершилися дебати щодо лібералізації візового режиму для України.

Більшість європарламентарів наголошували, що зараз саме час дозволити українцям подорожувати в країни Європейського Cоюзу без віз, зважаючи на те, що Україна виконала усі вимоги ЄС і, на думку деяких депутатів, в реформуванні країни є відчутний прогрес.

Представники окремих партій, зокрема французької партії "Національний фронт", виступали проти, наголошуючи на зростанні рівня злочинності в країні, корупцію, конфлікт з Росією та загальний стан дотримання прав людини в країні.

Доповідачка з питання безвізу для України Марієя Габріель написала у своєму Twitter, що безвіз сприятиме контактам між людьми та зміцненню зв'язків.

"Ми переконані, що громадяни України заслуговують на вільні подорожі до Євросоюзу. Україна виконала всі вимоги ЄС і навіть більше, ніж очікувалося", - зазначала вона напередодні дебатів.

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль в коментарі телеканалу "112 Україна" сказала, що із перемовин із пані Габріель зрозуміла, що позиція євродепутатів вже сформована і на голосуванні у четвер вони підтримають безвіз для України.

Дебати завершилися пізно увечері, оскільки перед українським питанням Європарламент розглядав іще кілька. Під час розгляду другого питання у будівлі Європарламенту спрацювала пожежна сигналізація. Людей евакуювали з будівлі, згодом з'ясувалося, що жодної загрози всередині не було. Через інцидент засідання дещо затримали.

Фінал

Остаточне рішення про безвіз для України європейські депутати ухвалюватимуть вже у четвер, 6 квітня. Орієнтовно - між 13.00 та 15.00 за київським часом.

У разі позитивного голосування Європарламенту питання безвізу ще має проголосувати Комітет постійних представників (COREPER) і ухвалити Рада міністрів ЄС.

Після схвалення Радою ЄС документ підпишуть та опублікують в офіційному журналі Євросоюзу.

Від моменту публікації безвізовий режим запрацює через 20 днів, орієнтовно - з 11 червня.

Право на безвізові поїздки до ЄС мають отримати власники біометричних закордонних паспортів.

На сьогодні, як повідомили ВВС Україна у Державній міграційній службі, власниками таких паспортів є близько трьох мільйонів українців.

Переговори про надання безвізового режиму поїздок тривали понад 10 років.

У 2016 році в ЄС визнали, що Україна виконала усі 144 зобов'язання у межах візового діалогу.

20 квітня 2016 року Єврокомісія із законодавчою ініціативою про надання Україні безвізу звернулася до Європарламенту, проте процес розгляду пригальмували, допоки не було ухвалено механізм призупинення безвізового режиму для всіх країн. 7 грудня 2016 року цей механізм був схвалений Комітетом постійних представників Ради ЄС.

Новини на цю ж тему