Європарламент голосуватиме "безвіз" для України 6 квітня

Европарламент Копирайт изображения UNIAN

Європейський парламент у четвер поставить на голосування доповідь з пропозицією надати Україні безвізовий режим.

Українське питання стоїть третім серед тих, які винесені на голосування. Його розглянуть орієнтовно між 13.00 та 15.00 за київським часом.

Доповідь з українського питання підготувала депутат Марієя Габріель.

У разі позитивного голосування Європарламенту питання безвізу ще має проголосувати Комітет постійних представників (COREPER) і ухвалити Рада міністрів ЄС.

Після схвалення Радою ЄС документ підпишуть та опублікують в офіційному журналі Євросоюзу.

Від моменту публікації безвізовий режим запрацює через 20 днів, орієнтовно - з 11 червня.

Право на безвізові поїздки до ЄС мають отримати власники біометричних закордонних паспортів.

Україна "перевершила очікування"

Напередодні голосування, у середу, в Європарламенті відбулося відповідне обговорення цього питання, під час якого було констатовано, що Україна у виконанні вимог для запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом "навіть перевершила очікування" у плані втілення реформ.

Про це під час дебатів у Європарламенті заявив польський депутат від політичної групи "Європейська народна партія" Міхал Боні, пише УНІАН.

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль в коментарі телеканалу "112 Україна" сказала, що з перемовин із пані Габріель зрозуміла, що позиція євродепутатів вже сформована і на голосуванні у четвер вони підтримають безвіз для України.

Переговори про надання безвізового режиму поїздок тривали понад 10 років.

У 2016 році в ЄС визнали, що Україна виконала усі 144 зобов'язання у межах візового діалогу.

20 квітня 2016 року Єврокомісія видала законодавчу ініціативу щодо надання Україні безвізу, але потім процес пригальмували, допоки не було ухвалено механізм та підстави для призупинення безвізового режиму для всіх країн. 7 грудня 2016 року цей механізм був схвалений Комітетом постійних представників Ради ЄС.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему