Гонтарева: "я пишу заяву про відставку"

Гонтарева Валерія Копирайт изображения @politicalpartynationalcorps

Голова національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що пише заяву про відставку.

Про це вона сказала активістам, які заблокували її будинок під Києвом.

У четвер вранці під будинком пані Гонтаревої зібралися молоді люди, переважно дівчата, як це видно на відео з місця подій, яке в прямому ефірі траслював канал "112 Україна".

Активісти вимагають закриття російських банків в Україні та відставки голови Нацбанку.

Вони намалювали на паркані свиню з російським прапором та російським рублем, а також написали лайлві слова на адресу голови НБУ.

Відповідаючи на запитання журналістів про свого ймовірного натупника у кріслі керівника Нацбанку, пані Гонтарева сказала дослівно: "Це питання до президента та Верховної ради. Я пишу заяву про відставку, а не призначаю когось на своє місце".

Копирайт изображения @politicalpartynationalcorps

Своєю чергою Національний банк України в черговий раз спростував інформацію про те, що Валерія Гонтарева подала у відставку.

"Заява не написана, глава НБУ Гонтарєва працює і виконує свої обов'язки. У спілкуванні з журналістами сьогодні вранці вона в черговий раз підтвердила свій намір з часом піти з посади глави НБУ", - повідомили в прес-службі НБУ, яку цитує "Інтерфакс-Україна".

В НБУ зазначили, що рішення про відставку глави НБУ приймає президент України, а затверджує Верховна Рада.

На початку березня Валерія Гонтарєва не виключила можливість своєї відставки. "Так, може бути", - сказала вона у відповідь на питання, чи може новий меморандум із МВФ, підписання якого відбулося нещодавно, бути останнім за її підписом.

Водночас пані Гонтарева наголосила, що за правилами, інформацію про відставку голови НБУ має оприлюднити за місяць до цього, і додала, що такого поки що не відбулося.

Чутки про відставку голови НБУ ширилися протягом останнього тижня, але в Нацбанку їх офіційно заперечували. Зокрема, про відставку пані Гонтаревої заявляла голова фракції Блоку Петра Порошенка у Верховній Раді Ірина Луценко.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему