Корчак пробували усунути з посади керівника НАЗК

Наталія Корчак Копирайт изображения Ukrinform
Image caption Наталія Корчак відкидає критику на свою адресу

Голова Нацагентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак підтвердила, що на засіданні НАЗК двоє колег намагалися усунути її з посади, але безуспішно.

Ідеться про членів НАЗК Руслана Рябошапку та Руслана Радецького, які ініціювали голосування про ротацію і обидва проголосували "за" це.

"Двоє колег - членів НАЗК вчергове виявили свою позицію, наполягаючи на щоквартальних ротаціях в агентстві та проголосувавши на засіданні "за" мою відставку. Дякую, що ще раз перед присутніми на засіданні НАЗК нардепами, Рябошапка і Радецький висловили свою думку. Вона ні на що не впливає, в тому числі і на результативність роботи ввірених під їх координацію департаментів", - написала Наталія Корчак у Facebook.

Інший член НАЗК, Олександр Скопич проголосував проти. Сама Наталія Корчак утрималася.

"Шкода, що голосувати на публіку - є сили, а прозвітувати в середу в Верховній Раді про власні "здобутки"- ні. Як і спрямувати свою працездатність в роботу", - вдалася до критики на адресу колег пані Корчак.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман 29 березня висловлювався за відставку керівництва НАЗК через незадовільну роботу системи електронного декларування.

"Пропоную всім зібратися і подати у відставку. Що стосується НАЗК, то треба публічно, відкрито зробити перезавантаження", - заявляв він на засіданні уряду.

Критика на адресу Наталії Корчак лунала також і у парламенті. Депутати нарікали на те, що попри високі зарплати та премії, члени НАЗК не впоралися зі своїми обов'язками і не забезпечили нормальну роботу реєстру декларацій, внаслідок чого посадові особи не змогли вчасно подати декларації про доходи.

Наталія Корчак поклала провину на державне підприємство ‎‎"Українські спеціальні системи" і закликала правоохоронні органи перевірити його діяльність.

Законодавство передбачає чіткі підстави для відставки члена НАЗК: у разі призначення або обрання на іншу посаду, досягнення 65 років, неможливості виконувати повноваження за станом здоров'я; набрання законної сили обвинувального вироку суду щодо нього; припинення громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України; подання заяви про звільнення з посади за власним бажанням; відмови від прийняття присяги держслужбовця; смерті.

Члени НАЗК призначаються на посаду Кабміном строком на чотири роки за результатами конкурсу.

Новини на цю ж тему