Стокгольм: поліція підтвердила трьох загиблих

Стокгольм Копирайт изображения AFP

Вантажівка в'їхала у натовп у центральній частині Стокгольма. За новими повідомленнями поліції, щонайменше троє людей загинули.

Ще кілька людей отримали поранення в результаті інциденту на Дроттнінггатані - одній із головних пішохідних вулиць міста.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що постраждали вісім людей.

Прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен сказав, що все вказує на "акт тероризму", і що одного підозрюваного заарештували. Його ім'я поки що не називають.

У компанії, якій належить вантажівка, кажуть, що транспорт вкрали у п'ятницю.

Аварія сталася біля універмагу Ahlens о 15:00 за місцевим часом (13:00 за Гринвічем).

Копирайт изображения AFP

У центрі міста також повідомляли про постріли, каже кореспондент BBC Френк Гарднер, посилаючись на джерела безпеки.

Чи пов'язані ці два випадки, поки що точно невідомо.

Копирайт изображения Reuters

За даними шведської газети Aftonbladet, з торгового центру вибігали сотні людей.

Центральну частину міста оточила поліція. По шведському телебаченню транслюють кадри, на яких видно тіла, які накрили чорною тканиною.

Студентка Стокгольмського університету Алеся Рудник розповіла Російській службі Бі-бі-сі, що після події почалася паніка.

"Всі почали бігти в сторону заднього виходу з магазину, щоб опинитися на іншій частині вулиці. Всі вибігли, не знаючи, що сталося. Спочатку думали, що був хтось підозрілий або знайшли якийсь пристрій. Декілька людей були в паніці, плакали, кричали, говорили, що тіла лежать на вулиці. Зараз людям радять не користуватися громадським транспортом. Поліція говорить, що поранених майже десять, але я цього перевірити ніяк не можу ", - сказала вона.

Копирайт изображения AFP

За даними агентства ТТ, поліція не виключає, що у того, що сталося може бути саме терористичне підґрунтя, однак розглядають й інші варіанти.

Джерело BBC Україна у місті повідомляє, що з аеропортом Арланда у Стокгольмі закрили транспортне сполучення. Не їздять також автобуси. У місті також повністю припинили роботу метро.

Прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен також додав, що є підстави вважати, що інцидент спланували.

Новини на цю ж тему