Усіх імовірних співучасників вибуху в Петербурзі заарештували

Махамадюсуф Мірзаалімов Копирайт изображения Getty Images
Image caption Через підозру у причетності до вибуху у Санкт-Петербурзі затримали, у тому числі, громадянина РФ Махамадюсуфа Мірзаалімова

Вісьмох людей затримали в Москві і Санкт-Петербурзі через підозру в причетності до вибуху в петербурзькому метро.

Клопотання про арешт шести підозрюваних, яких затримали У Санкт-Петербурзі, розглядав місцевий Невський районний суд. Вони перебуватимуть під вартою до 2 червня.

Під час засідання слідство заявило, що в квартирі, де затримали підозрюваних, знайшли вибуховий пристрій. Він аналогічний до того, який знешкодили на станції метро "Площа Повстання" незабаром після вибуху на "Сінній площі".

У Москві клопотання про арешт ще двох підозрюваних розглядав Басманний районний суд. Він заарештував обох підозрюваних до 3 червня. Слідство вважає, що заарештовані контактували зі смертником із петербурзького метро.

П'ятеро з шести затриманих в Петербурзі не заперечували проти свого арешту, а двоє підозрюваних у Москві вимагали їх відпустити.

Про затримання восьми підозрюваних оголосили 6 квітня. Вранці того ж дня в одному з будинків міста виявили та знешкодили вибуховий пристрій.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Сейфулла Хакімов, один із затриманих у Санкт-Петербурзі

3 квітня у Санкт-Петербурзі в метро пролунав вибух. Це сталося на перегоні між станціями "Сінна" і "Технологічний інститут".

Через вибух загинули 11 людей, потім ще троє померли в лікарнях. Майже 50 постраждали.

Пізніше на станції метро "Площа Повстання" виявили саморобний вибуховий пристрій, його вдалося знешкодити.

СК Росії порушив кримінальну справу за статтею "теракт". У місті оголошували триденний траур.

У вівторок слідчі заявили, що організатор вибуху - Акбаржон Джалилов, 1995 року народження. Поки що за організацію вибуху ніхто відповідальність не взяв.

Новини на цю ж тему