У Києві зірвали російський “Тотальний диктант”

Копирайт изображения Російський центр науки і культури в Києві
Image caption "Тотального диктанта в Києві не буде!" - йдеться на сайті російського центру в Києві

Російський центр науки і культури в Києві вирішив не проводити "Тотальний диктант" з російської мови в українській столиці у суботу.

"Тотального диктанта в Києві не буде!" - йдеться у повідомленні на сайті центру.

Причини такого рішення не уточнюються.

Водночас агенція "Інтерфакс-Україна" з посиланням на речницю центру повідомляє, що його будівлю заблокували активісти "Національного корпусу".

Вона додала, що пізніше поліція домовилася про розблокування будівлі центру до 13:00, однак сам диктант мав початися о 14:00.

У прес-службі ЦК "Азов" (організація, яка є однією з засновниць "Національного корпусу") підтвердили ВВС Україна, що активісти "Національного корпусу" зірвали проведення диктанту.

За даними активістів, у ньому мали намір взяти участь "представники ЛДНР".

"Центр ворожої культури в Україні, таке собі "Представительство россотрудничества" ініціювало з'їзд, на якому вранці 8 квітня російські общини мали писати "тотальний диктант". А от до самого написання були залучені представники "бананових республік ЛДНР", після чого їх мали також визнати "культурними", - йдеться у повідомленні ЦК "Азов".

Копирайт изображения ЦК "Азов"
Image caption Фото, оприлюднене представниками ЦК "Азов"

Російське федеральне агентство "Россотрудничество" щорічно проводить "Тотальний диктант" у РФ та інших країнах.

"Кожен охочий може прийти в РЦНК (Представництва "Россотрудничества". - Ред.) і перевірити свої знання російської мови або отримати консультацію професійних лінгвістів", - говориться на сайті організації.

Також на цю тему