Американський спецназівець загинув в Афганістані

Колишній польовий командир Талібану Копирайт изображения SUPPLIED
Image caption Колишній польовий командир Талібану, лідер афганського філії "ІД" Хафіз Саєд Хан

Військовий сил спеціального призначення армії США загинув під час операції проти "Ісламської держави" в афганській провінції Нангархар, повідомило американське військове командування.

Провінція межує із Пакистаном на сході. Її вважають форпостом "ІД". Американська авіація неодноразово завдавала ударів по об'єктам войовничих радикалів.

"ІД" оголосила про створення свого підрозділу в Хорасані (старовинна назва Афганістану й деяких територій біля нього) у січні 2015 року, уперше поширивши діяльність за межами арабського світу.

Через кілька тижнів про активність "ІД" говорили в п'яти афганських провінціях - Гильменді, Забулі, Фарасі, Логарі й Нангархарі. Бойовики намагаються також завоювати позиції на півночі країни, аби вступити в контакт із центральноазіатськими, північнокавказькими та уйгурскими джихадистами.

Проти нього виступає не лише афганський уряд, який підтримує західна коаліція, але й таліби, для яких "ІД" стала конкурентом у боротьбі за території й релігійних радикалів. Останні місяці їй завдали низку ударів на півдні й заході країни.

Чисельність бойовиків "ІД" в Афганістані становить, за різними даними, від тисячі до п'яти тисяч людей.

Новини на цю ж тему