В Єгипті після вибухів оголосили надзвичайний стан

Люди прийшли у храм на свято Копирайт изображения ЕРА
Image caption Люди прийшли у храм на свято

Президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі оголосив у країні режим надзвичайного стану на три місяці після того, як від вибухів загинули понад 40 людей.

У коптських церквах Єгипту у неділю пролунали два вибухи.

27 паломників, які прийшли до церкви Св. Георгія в місті Танта на свято Вербної неділі, загинули під час першого вибуху.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Після атаки в Александрії розгорнули сили безпеки

Ще 16 людей загинули під час вибуху в Соборі Св. Марка в Олександрії. Серед них один поліцейський, який перешкоджав смертнику зайти всередину церкви.

Відповідальність за напади взяла на себе екстремістська організація "Ісламська держава", заборонена в багатьох країнах світу.

Копирайт изображения EPA
Image caption Вибух в місті Танта стався всередині церкви поряд із алтарем
Копирайт изображения Getty Images

За даними міністерства охорони здоров'я Єгипту, щонайменше 71 людей поранені внаслідок вибуху в місті Танта, і ще 35 - внаслідок вибуху в Александрії.

Згодом сили безпеки країни знешкодили два вибухових пристрої у біля мечеті в місті Танта, повідомляє державний новинний портал Al-Ahram.

В країні оголосили триденну жалобу.

Полювання на християн

Християни-копти складають приблизно 10% населення Єгипту.

Папа Римський Франциск I, який має відвідати Єгипет наприкінці квітня, засудив напади.

Папа Александрійський Тавадрос II заявив місцевому телебаченню, що "ці гріховні вчинки не зможуть підривати єдність та злагодженість єгипетського народу перед обличчям тероризму".

Копирайт изображения Reuters

Насильство щодо коптських християн зросло в останні роки, особливо з 2013 року, коли військовий уряд, що прийшов до влади, посилив боротьбу з ісламістами.

Деякі з прихильників поваленого президента Мухаммеда Мурсі і руху "Брати-мусульмани", який він очолював, вважають, що християни підтримували військовий переворот.

У грудні 2016 г. 25 людей загинули внаслідок вибуху під час богослужіння в коптському соборі в Каїрі.

У лютому 2017 року бойовики "Ісламської держави" заявили, що планують нові напади на коптів, які складають 10% населення Єгипту.

1 квітня пролунав вибух біля навчального центру поліції міста Танта, 16 людей були поранені.


Хто такі коптські християни?

Коптська православна церква є найбільшою християнською спільнотою Єгипту.

Більшість коптів живе в Єгипті, але приблизно мільйон коптських християн - за його межами.

Коптські християни вважають, що історія їхньої релігії починається у 50-му році нашої ери, коли апостол Марк, за переказами, відвідав Єгипет. Вони проголосили його першим патріархом і головою церкви.

Таким чином, коптська православна церква вважається однією з найстаріших християнських громад.

Коптська церква відокремилася від Вселенської церкви в 451 році н.е. під час Четвертого "Халкідонського" Собору через розбіжності в поглядах на божественне та людське походження Ісуса Христа.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему