Гонтарева оголосила про відставку

Гонтарева, НБУ Копирайт изображения UNIAN

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева повідомила про свою відставку. Про це вона заявила на брифінгу 10 квітня.

"Я подала президенту офіційну заяву про відставку", - сказала пані Гонтарева і висловила сподівання, що президент Петро Порошенко задовольнить її прохання.

Пані Гонтарева додала, що за практикою про важливі рішення керівництво НБУ повідомляє за місяць. Тому вона планує залишити свою посаду 10 травня.

Голова НБУ додала: якщо Верховна Рада проголосує рішеня про її відставку, вона піде раніше.

Очільниця Національного банку наголосила, що змін у складі правління та політиці НБУ не передбачається.

"Я вважаю, що моя місія виконана, а реформи зроблені. Вперше в історії України відставка голови НБУ не є політичним рішенням", - заявила Гонтарева.

"Нацбанк розпочав очищення банківської системи від банків-схем, банків-мийок. З 180 банків на початок 2014 року, залишилось 91 банк. Ми ідентифікували власників всіх банків, тому система зараз на 100% прозора", - додала вона.

Також пані Гонтарева висловила сподівання, що її наступником стане "політично незалежна фігура".

Рішення про відставку глави НБУ схвалює президент України, а затверджує Верховна Рада.

За Конституцією України, керівник НБУ призначається Верховною Радою за поданням президента України терміном на 7 років.

На початку березня Валерія Гонтарева не виключила можливість своєї відставки. Водночас пані Гонтарева наголосила, що за правилами, інформацію про відставку голови НБУ має оприлюднити за місяць до цього, і додала, що такого на той момент ще не відбулося.

Чутки про відставку голови НБУ ширилися останніми тижнями, але в Нацбанку їх офіційно заперечували. Зокрема, про відставку пані Гонтаревої заявляла голова фракції Блоку Петра Порошенка у Верховній Раді Ірина Луценко.

Новини на цю ж тему