За одну ніч Приватбанк провів "шахрайські операції" на 16 млрд - Гонтарева

приватбанк Копирайт изображения unian

В останню ніч перед націоналізацією у Приватбанку провели "шахрайські операції" на суму більш, ніж 16 млрд гривень. Про це заявила голова Нацбанку Валерія Гонтарева на прес-конференції у Києві.

Що це були за операції, вона не уточнила.

За її словами, постаудит Приватбанку показав, що у банку були ще більші проблеми, ніж думали до цього, і він потребує більшої докапіталізації.

"Не 97% корпоративного портфелю було видано пов'язаним особам, а 100%. Це означає, що потреба у докапіталізації ще більша і що державі доведеться викласти ще більше грошей, аби компенсувати збитки управління банком командою олігархів", - заявила голова Нацбанку, яка оголосила про свою відставку.

Вона сказала, що Україна буде робити кроки, щоб повернути ці гроші.

За її словами, націоналізація "Приватбанку" була єдиними правильним рішенням, коли нестача коштів у капіталі банку склала 146 млрд гривень. Це 33% депозитів приватних осіб країни. У банку обслуговуються понад 20 млн українців.

Представники колишнього правління Приватбанку раніше заперечували інформацію про неефективне керівництво та заявляли про начебто політику НБУ на "знищення банку".

Приватбанк повністю перейшов під контроль держави у грудні 2016 року. Основними акціонерами Приватбанку були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему