У Росії підтримали перенесення президентських виборів на річницю анексії Криму

Крим

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Святкування у Севастополі через три роки після анексії півострова

Урядова комісія схвалила пакет законопроектів, що пропонує перенести дату виборів президента Росії і скасувати відкріпні посвідчення.

У поправках, які внесли до Держдуми на початку березня сенатори Андрій Клішас і Анатолій Широков, пропонують перенести президентські вибори на тиждень: з 11 березня на 18 березня. Вибори глави держави співпадають із річницею анексії Криму.

Крім того, сенатори запропонували скасувати використання на виборах відкріпних посвідчень, розширити можливості спостерігачів і журналістів, дозволити відеоспостереження за виборами.

Перенесення виборів підтримала голова ЦВК Елла Памфілова і спікер Держдуми В'ячеслав Володін. На запитання кореспондента Бі-бі-сі, чи брали до уваги при розробці законопроекту, що президентські вибори співпадуть із відзначенням річниці анексії Криму, сенатор Клішас відповів негативно.

"Ми думали про те, що дата [11 березня] припадає на робочий день через перенесення свят. А перенести вибори на більш ранній термін - це буде занадто рано", - пояснив пан Клішас.

Експерти і депутати опозиційних фракцій зазначали, що перенесення виборів пов'язане з бажанням підвищити явку.