Пентагон: США і Росія продовжують координувати дії в Сирії

Збройні сили США

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Американські військові в Сирії підтримують курдські формування на півночі країни

Американські збройні силии можуть координувати свої дії із російськими військовими в Сирії, аби уникнути конфліктних ситуацій, заявив представник центрального командування США полковник Джон Томас.

У ніч на п'ятницю американські кораблі завдали удару крилатими ракетами "Томагавк" по території авіабази "Шайрат" сирійських урядових сил в районі міста Хомс. У Вашингтоні вважають, що звідти вилітала сирійська авіація із хімічною зброєю.

Підпис до відео,

Пентагон оприлюднив відео запуску ракет з кораблів ВМС США

На авіабазі, яка зазнала ракетного удару, дислокувалися і російські військові. У Пентагоні заявили, що попередили про атаку за спеціальною лінією зв'язку. Москва і Вашингтон домовилися про створення цієї лінії, аби уникнути випадкового зіткнення російських і американських військових під час операцій у Сирії.

У п'ятницю вдень МЗС Росії назвав удар по сирійським урядовим військам "очевидним актом агресії" і заявив про припинення меморандуму із США щодо запобігання інцидентів і забезпечення безпеки польотів авіації у Сирії.

Представник російського оборонного відомства заявив, що Москва повідомила Пентагон про припинення роботи спеціальної лінії зв'язку.

У свою чергу, представник Пентагону намагався відкинути побоювання про можливість випадкового військового конфлікту між двома арміями, що володіють ядерною зброєю.

Як заявив полковник Джон Томас, військові США і Росії, які проводять операції проти угруповання "Ісламська держава" на території Сирії, продовжують координувати свої дії "у разі необхідності".

"Всякий раз при виконанні бойових польотів ми повинні використовувати всі наявні засоби, щоб запобігти інцидентам у повітрі. Для цього є окремий канал зв'язку, як він працює - про це ми не говоримо", - сказав представник Пентагону.

У грудні 2016 року голова МЗС Росії Сергій Лавров вказав на те,що координація між США і Росією в Сирії відбувається лише в галузі запобігання інцидентів в небі.