США чекають екстрадиції російського хакера, причетного до зламу на виборах

хакер. карта

Автор фото, AFP

Міністерство юстиції США повідомило, що затриманий в Іспанії росіянин Петро Левашов керує ботнетом Keliho. Росіянина підозрюють у хакерському зламі під час виборів США

За даними відомства, мережа Kelihos складається з десятків тисяч заражених комп'ютерів і використовується для установки шкідливого програмного забезпечення, розсилки спаму і крадіжки паролів.

У першій десятці рейтингу найбільших спамерів, складеного міжнародною некомерційною організацією Spamhaus, фігурує Петро Левашов, також відомий як Peter Severa. Spamhaus називає його одним з найстаріших "королів спаму" у світі.

Американська влада видала ордер на арешт Левашова, щоб нейтралізувати мережу Kelihos в США, додали в Мін'юсті.

Три попередніх версії Kelihos вдалося нейтралізувати, проте щоразу мережа розросталася знову і ставала стійкішою.

Російського програміста Петра Левашова затримали в Барселоні 7 квітня. Як повідомили його дружина, Левашова підозрюють в причетності до хакерських атак під час президентських виборів в США.

Агентство France Press повідомляло з посиланням на неназвані джерела, що Левашова затримали з іншого приводу. Таку ж інформацію наводить агенція Reuters.

Левашов чекає судового засідання з питання екстрадиції з Іспанії до США.

6 січня американські спецслужби підготували доповідь, у якій звинуватили Росію та її керівництво в організації хакерських атак під час виборів у США.

У відкритій частині доповіді йдеться про те, що російський президент Володимир Путін наказав створити компанію, метою якої був би вплив на результати президентських виборів у США і дискредитація кандидата у президенти від демократів Гілларі Клінтон.

Кремль відкинув ці звинувачення, назвавши їх аматорськими і голослівними.