КНДР попередила США у відповідь на переміщення флоту

сша, флот

Автор фото, AFP

Північна Корея заявила, що захистить себе "потужною зброєю" у відповідь на рішення США відправити ударне угруповання американського флоту в бік Корейського півострова.

Міністр закордонних справ КНДР заявив, що "безвідповідальні кроки щодо вторгнення" досягли "серйозної фази".

Дії США в чергове підтверджують виправданість політики Північної Кореї з розробки ядерної зброї, йдеться у заяві, яку цитує місцева агенція KCNA.

"Ми покладаємо на США цілковиту відповідальність за катастрофічні наслідки таких обурливих дій з їх боку", - сказав міністр.

"КНДР готова відреагувати на будь-який різновид війни, якої хоче США", - йдеться в заяві.

Президент США Дональд Трамп заявив, що США готуються діяти самостійно щодо ядерної загрози з боку Північної Кореї.

Водночас найближчі сусіди КНДР Південна Корея та Китай попереджають про посилення санкцій, якщо Пхеньян і надалі проводитиме ракетні випробування.

Прояв готовності

9 квітня угрупування флоту США на чолі з атомним авіаносцем "Карл Вінсон" вирушила в західну частину Тихого океану.

Ескадра перебувала в районі Сінгапуру на шляху до Австралії, але отримала наказ змінити курс. Кораблі рушили в бік Корейського півострова.

Вихід американського флоту - це прояв завбачливості і постійної готовності, заявляв речник командування Тихоокеанського флоту США Девід Бенхем.

За його словами, Північна Корея залишається загрозою номер один у регіоні через її "нерозумну, безвідповідальну ракетну програму, яка дестабілізує".

Північна Корея, усупереч рішенням ООН, продовжує ядерні випробування. Експерти прогнозують повторення цих дій, бо країна може розробити ядерну боєголовку із діапазоном, яка досягне території США.

У березні Північна Корея запустила у бік Японського моря чотири балістичні ракети. Ще один пуск відбувся 5 квітня, напередодні візиту до США китайського лідера Сі Цзіньпіна.