Керівник United Airlines: пасажир літака, якого витягли, поводився агресивно

чоловіка витягають з літака United Airlines

Автор фото, JAYSE D ANSPACH

Директор авіакомпанії United Airlines, коментуючи інцидент на борту літака, де пасажира витягли з салону за руки, заявив, що екіпаж діяв за правилами.

У своєму листі до співробітників компанії Оскар Мунос написав, що його засмутив інцидент.

Проте він зауважив, що пасажир, якого витягли з літака, поводився агресивно.

Раніше у авіакомпанії повідомили, що розслідують інцидент, який спровокував хвилю обурення в соцмережах.

Підпис до відео,

Добровільно-примусово: як пасажира стягли з місця

На відео видно, як чоловіка силою зривають з сидіння, а потім за руки і ноги тягнуть по проходу до виходу. Пізніше його побачили із закривавленим обличчям.

Рейс мав вилетіти з Чикаго в Луїсвілл, що в американському штаті Кентуккі, у неділю ввечері.

Пасажир, який сидів поруч із чоловіком на відео, повідомив BBC Radio 5 Live, що чоловік розказав, що він виходець із В'єтнаму і живе в Луїсвіллі більше 20 років. Вони з дружиною лікарі.

Як виявилося, на рейс з Чикаго в Луїсвілл на неділю продали забагато квитків.

Авіакомпанія хотіла висадити з літака чотирьох пасажирів, щоб вивільнити місце для своїх співробітників, які наступного ранку мали працювати на іншому рейсі з Луїсвілла.

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Керівника компанії United Airlines Оскара Муноса критикують за його позицію стосовно інциденту

У соцмережах розкритикували керівника авіакомпанії Оскара Муноса за його відповідь.

У приватному листі він написав, що його засмутив інцидент, проте він захистив своїх працівників.

"Хоча я сильно шкодую через те, що виникла така ситуація, я цілком на вашій стороні, і я хочу похвалити вас за те, що ви дієте поза регламентом, щоб гарантувати правильність наших польотів.

Пан Мунос написав, що пасажир відмовився добровільно залишати літак, тому екіпаж "не мав іншого вибору, як просити офіцерів авіабезпеки аеропорту Чикаго допомогти вивести його з літака".

Що бачили пасажири

50-секундний відеозапис, який зробив один з пасажирів, ретвітнули понад 100 тис. разів.

Семінарист Джейзі Анспах, який розмістив відеозапис у Twitter написав: "United продала більше квитків, ніж було місць, і хотіла знайти чотирьох добровольців, які віддали би свої місця співробітникам компанії, що мали вийти на роботу наступного дня".

"Волонтерів не знайшлося, і United вирішила обрати їх самостійно. Обрали доктора азійського походження і його дружину. Доктор теж повинен був вийти на роботу наступного дня і відмовився залишати місце", - додав Анспах.

"Через 10 хвилин доктор вбіг назад у літак із закривавленим обличчям, схопився за перегородку і став повторювати "мені потрібно додому", - продовжує очевидець.

Як саме пасажир отримав поранення, невідомо. Можливо, його побили.

На іншому відеозаписі видно, як закривавлений чоловік тримається за перегородку в салоні і повторює: "Убийте, просто вбийте мене, мені потрібно додому".

Департамент авіатранспорту штату Чикаго заявив, що одного з охоронців, який взяв участь в інциденті, "відправили у відпустку", додавши, що департамент "не схвалює його поведінку".

У заяві також йдеться, що така поведінка "не відповідає стандартним процедурам".

Автор фото, Tyler Bridges/Twitter

Підпис до фото,

Слідство намагається встановити, чому служба безпеки поводилася настільки грубо

Пасажирка Одра Бріджес також опубліковала відеозапис інциденту в Facebook, де його побачили кілька сотень тисяч людей.

"Поділіться цим відео, - написала вона. - Ми на борту цього рейсу. United продала забагато квитків".

"Вони просто викидають людей з борту, щоб їх запасний екіпаж теж міг полетіти", - додала пані Бріджес.

Джоель Гантер, кореспондент BBC, Вашингтон

Формально United має право застосовувати силу до пасажира, який не виконує вимогу залишити борт. Це передбачено правилами перевезення пасажирів, але подібні випадки вкрай рідкісні.

За даними департаменту транспорту, з 613 млн людей, які скористалися послугами великих американських авіакомпаній в 2015 році, 46 тисячам відмовили у посадці на борт - це менше 0,0008%.

Більшості з них повідомили про неможливість посадки завчасно, каже засновник організації із захисту прав пасажирів Travelers United Чарльз Ліча. За його словами, він не пам'ятає іншого подібного випадку, коли пасажира витягували з салону. "Мені стало не по собі від цього ролика", - каже він.

Зняття пасажирів з рейсу в останній момент заради перевезення співробітників авіакомпанії - також надзвичайно рідкісне явище, продовжує пан Ліча. Перевезення співробітників повинно плануватися заздалегідь і вноситися в систему бронювання.