Малала Юсуфзай стала наймолодшим посланцем миру ООН

Малала Юсафзай стала наймолодшим посланником миру ООН

Автор фото, AFP/Getty Images

Лауреат Нобелівської премії миру Малала Юсуфзай стала наймолодшим посланцем миру в історії ООН.

У своїй діяльності 19-річна дівчина окремо обстоюватиме доступність освіти для жінок по всьому світу.

Малала Юсуфзай стала популярною в 11 років, коли під псевдонімом Гуль Макай почала вести щоденник для Всесвітньої служби BBC мовою урду, в якому описувала життя за правління талібів.

Вона розповідала про те, як у 2007 році почали закриватися школи для дівчат. У 2009 році талібів вигнали з цих місць, але відтоді Малала і члени її сім'ї регулярно отримували від них погрози.

У жовтні 2012 року екстремісти-таліби здійснили напад на Малалу через її кампанію на підтримку освіти для пакистанських дівчат. Вона отримала важке кульове поранення в голову і ледь не загинула.

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Малала Юсуфзай стала наймолодшим посланником миру ООН

Під час отримання титулу у Нью-Йорку вона сказала: "(Зміни) починаються з нас, і вони мають початися зараз".

"Якщо ти прагнеш до світлого майбутнього, треба починати працювати вже зараз і не чекати когось", - сказала пані Юсуфзай.

Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерреш назвав її "символом, можливо, найважливішого у світі - доступності освіти для всіх".

Минулого місяця дівчина повідомила, що отримала пропозицію від британського університету. Їй пропонують вивчати політологію, філософію чи економіку за умови, що вона отримає найвищі бали на своїх випускних іспитах.

Малала Юсуфзай не уточнила, який саме університет зробив пропозицію. Проте раніше вона згадувала, що мала інтерв'ю в коледжі Оксфорда.

Посланників миру ООН обирають серед активних діячів у галузях мистецтва, літератури, науки, розваг, спорту та інших сфер суспільного життя.

Посланниками миру були Мухаммед Алі, Джордж Клуні, Майкл Дуглас, Леонардо Ді Капріо, Стіві Вандер та Шерліз Терон.