Гройсман хоче передати Росії "Тимошенко замість грошей"

гройсман тиимошенко

Автор фото, UNIAN

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що у разі, якщо Україна програє арбітраж у Стокгольмі щодо газу Росії на десятки мільярдів доларів, то винною у цьому він вважає Юлію Тимошенко.

"Це ж наслідок підписання контракту Тимошенко. Нам Росія все порахувала і пред'явила позов до суду на 40 мільярдів. Прийдеться передати Тимошенко замість грошей, якщо вона підписала, хай несе відповідальність", - розповів він про варіант, якщо Україна програє суд.

Юлія Тимошенко на посаді прем'єра ухвалювала рішення про підписання 2009 року газової угоди з Росією на десять років.

Проте Володимир Гройсман заявив, що не хоче прогнозувати рішення суду.

"У нас міцна правова позиція. Суд буде визначатись. Якщо виграємо, то справедливість відновиться", - вважає прем'єр Гройсман.

У кінці весни 2017 року може бути рішення Стокгольмського арбітражу щодо газової суперечки між Україною та Росією, мова йде про позови на десятки мільярдів доларів.

Навесні 2016 року "Газпром" пред'явив "Нафтогазу" у суді Стокгольма оновлені вимоги на загальну суму 31,759 млрд доларів.

Мова йде про невиконання умов контракту, зокрема і закупівлі Україною меншої від контрактної кількості газу.

Україна з 2015 року не закуповує російського газу.

Представники України подали зустрічний позов щодо Росії.

Голова правління "Нафтогазу " Андрій Коболєв оцінював загальні претензії "Нафтогазу" до "Газпрому" в розмірі близько 30 млрд доларів.

Українська компанія подала позов проти російського "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі щодо двох контрактів: купівлі-продажу Україною російського газу та транзиту російського газу до ЄС територією України.

У першому позові "Нафтогазу" мова йде про перегляд ціни на російський газ, яку закріпили у контракті від 2009 року.

Другий позов "Нафтогазу" стосується угоди на траснпортування газу через Україну. У ньому представники України вимагають компенсації за менші від контрактних об'єми транзиту через країну.