Казахстан готується перейти на латиницю

назарбаев, казахстан

Автор фото, Getty Images

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв доручив уряду почати підготовку до переходу казахського алфавіту на латиницю. Про це президент написав у статті в газеті "Егемен Казахстан".

"Ми почнемо підготовчу роботу. Уряд повинен скласти графік для переходу казахської мови на латиницю", - цитує статтю пана Назарбаєва "Інтерфакс".

За словами президента, єдиний стандарт нового казахського алфавіту і графіки на латиниці має бути розроблений до кінця 2017 року після консультацій з науковцями та представниками громадськості. Завершити перехід на латиницю планується до 2025 року.

На думку Назарбаєва, перехід Казахстану на кирилицю в 1940 році мав політичний характер.

"Сьогодні діти в школі вчать англійську мову і без проблем засвоюють латинські букви. Тому для молодого покоління не буде ніяких проблем. [...] Ми повинні в 2018 році почати підготовку фахівців для навчання новому алфавіту і почати готувати підручники на латиниці", - підсумував президент.

Сьогодні латинський варіант казахського алфавіту використовується казахською діаспорою в Туреччині і деяких західних країн, однак ніякого офіційного статусу не має. Також існує казахський арабський алфавіт, яким теж користуються переважно емігранти з Казахстану.

Варіант латинського алфавіту, який використовувався в Казахстані з 1929 по 1940 роки, відомий як Яналіф або Новий тюркський алфавіт.