У США знову заборонять мобільні в літаках

Чоловік дзвонить по мобільному в літаку

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Регулятор стверджує, що заборона дзвінків у літаках стане перемогою для тих, хто цінує тишу

Заборону на користування мобільними телефонами під час польотів у США, схоже, підтримають, заявляють у Федеральній комісії зі зв'язку США (FCC).

Аджит Пай, голова FCC, заявив, що попереднє рішення дозволити робити дзвінки по мобільному, було необдуманим.

Його попередник переконував, що заборона на дзвінки вже неактуальна, оскільки розваги для пасажирів у літаках багатьох авіаліній працюють через мобільні сигнали.

Пан Пай стверджує, що заборона стане перемогою для тих, хто цінує тишу.

"Я підтримую протест пілотів авіаліній, бортпровідників та пасажирів проти необдуманого рішення 2013-го року щодо дозволу дзвінків з мобільних у літаках", - сказав він.

Автор фото, Getty Images

Федеральна комісія зі зв'язку США отримала тисячі коментарів, в яких громадяни виступали проти дозволу.

Дехто стверджував, що зняття заборони - "це найгірша ідея", дехто називав це "тортурами" для пасажів, які "опинилися у пастці".

Бортпровідники виступили проти дозволу на дзвінки, оскільки вони можуть відволікати пасажирів від інструктажу з техніки безпеки і сприяти терористам у координації нападу.

Деякі авіалінії дозволяють дзвонити під час польоту, дзвінки здійснюються через сервіс на кшталт AeroMobile.

Компанія, яка забезпечує голосовий зв'язок для чотирьох авіаліній, що здійснюють рейси до США, повідомила виданню USA Today, що тільки близько 5% пасажирів ним користується, а дзвінки тривають в середньому дві хвилини.

У 2014 році Європейська агенція з авіаційної безпеки (EASA) заявила, що електронні пристрої, зокрема і мобільні телефони, можна залишати увімкненими в літаках.

Зовсім нещодавно, з міркувань безпеки заборонили перевозити ноутбуки в ручній поклажі.

Позиція FCC щодо заборони телефонних дзвінків не поширюються на використання Wi-Fi для голосових викликів - за допомогою Skype, наприклад - хоча більшість авіакомпаній наразі все одно забороняють дзвонити через інтернет.