Данилюк: новий реєстр ПДВ зловживати не дозволить

Олександр Данилюк

Автор фото, UNIAN

Підпис до фото,

Міністр каже, що новий реєстр не дозволяє порушувати відшкодування ПДВ

Новий реєстр відшкодування ПДВ зупинить зловживання, через які бізнес недоотримував мільярди гривень. Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк.

"Реєстр запрацював, він прибирає можливості для зловживань, а з тим, що було раніше, - будемо розбиратися", - сказав пан Данилюк.

За словами урядовця, автоматичний реєстр, який адмініструє Мінфін, запобігає порушенням, які роками були при відшкодуванні ПДВ, коли до інформації про цей процес мало доступ "обмежене коло осіб".

Передусім, це стосується сум і термінів відшкодування.

Наприклад, у вибірці зі 100 компаній, діяльність яких проаналізував Мінфін, сума ПДВ, який не повернули компаніям, становила приблизно 3,2 млрд грн. Згідно із цим же дослідженням, із 100 компаній у 2016 році у 72 випадках було неповне відшкодування, а у 50 випадках - порушення термінів.

Навіть там, де відшкодування відбувалося відповідно до закону, "не виключено, що були якісь домовленості", - каже Олександр Данилюк.

1 квітня набув чинності новий порядок ведення реєстру заяв про повернення бюджетного відшкодування ПДВ.

Згідно із ним, кожного робочого дня ДФС має вносити до реєстру інформацію щодо заявок на повернення ПДВ за попередній робочий день.

Далі ці дані отримуватиме Держказначейство. На основі цього казначейство перераховуватиме узгоджені суми відшкодування у хронологічному порядку - відповідно до черги у реєстрі і в межах коштів, наявних на казначейському рахунку.

Дані реєстру оприлюднюватиме на своєму сайті Мінфін.

Представники бізнесу роками називали відшкодування ПДВ однією із найбільших проблем як для українських, так і іноземних підприємств.