Дума підтримала перенесення виборів на день анексії Криму

Третю річницю "входження до складу Росії" у Криму відсвяткували демонстраціями

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Третю річницю "входження до складу Росії" у Криму відсвяткували демонстраціями

Держдума Росії підтримала в першому читанні поправки до виборчого законодавства, що передбачають перенесення виборів президента Росії в 2018 році з 11 на 18 березня - тобто на річницю анексії Криму.

"За" проголосували 333 депутати з 450. Фракція КПРФ утрималась

У поправках, які внесли до Держдуми на початку березня сенатори Андрій Клішас і Анатолій Широков, пропонують перенести президентські вибори на тиждень: з 11 березня на 18 березня. Вибори глави держави співпадають із річницею анексії Криму.

Крім того, сенатори запропонували скасувати використання на виборах відкріпних посвідчень, розширити можливості спостерігачів і журналістів, дозволити відеоспостереження за виборами.

Перенесення виборів підтримала голова ЦВК Елла Памфілова і спікер Держдуми В'ячеслав Володін. На запитання кореспондента Бі-бі-сі, чи брали до уваги при розробці законопроекту, що президентські вибори співпадуть із відзначенням річниці анексії Криму, сенатор Клішас відповів негативно.

"Ми думали про те, що дата [11 березня] припадає на робочий день через перенесення свят. А перенести вибори на більш ранній термін - це буде занадто рано", - пояснив пан Клішас.

Експерти і депутати опозиційних фракцій зазначали, що перенесення виборів пов'язане з бажанням підвищити явку.

Віце-спікер Ігор Лебедєв (ЛДПР) висловив побоювання щодо того, як виборчкоми обмінюватимуться інформацією між собою, щоб виключати зі списків виборців тих, хто вже проголосував. Комуніст Валерій Рашкін назвав відкріпні посвідчення непридатним інструментом, але зазначив, що їхню видачу задокументовують.