Путін: відносини між США та Росією за Трампа погіршилися

Путін

Автор фото, EPA

Підпис до фото,

Володимир Путін сказав, що рівень довіри між країнами особливо погіршився на військовому рівні

Президент Росії Володимир Путін заявив, що відносини зі США погіршилися, коли президент Дональд Трамп став президентом країни у січні.

Він заявив російському телебаченню, що довіра між двома країнами особливо похитнулася "у військовій сфері".

Такі заяви поширили після зустрічі міністра закордоних справ РФ Сергія Лаврова та держсекретаря США Рекса Тіллерсона у Москві.

США закликають Росію припинити підтримку сирійського уряду.

У свою чергу, Росія засудила повітряні удари США по сирійській авіабазі, які відбулися минулого тижня у відповідь на атаку уряду в провінції Ідліб.

На питання журналіста каналу "Мир" щодо звинувачень сил президента Башара аль-Асада у використання хімічної зброї, пан Путін заявив, що Сирія відмовилася від свого хімічного арсеналу.

Говорячи про відносини між Москвою і Вашингтоном, пан Путін додав: "Можна сказати, що рівень довіри на робочому рівні, особливо на військовому, не став кращим, а швидше за все деградував".

Цю заяву поширили після того, як держсекретар США Рекс Тіллерсон провів переговори з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

До зустрічі в Москві, пан Лавров сказав, що в Росії "багато питань щодо неоднозначних і суперечливих ідей (...), які надходять із Вашингтона".

Ключовий союзник

Пан Тіллерсон попередив, що Росія ризикує стати недоречним гравцем на Близькому Сході через підтримку пана Асада.

Проте, журналіст ВВС у Москві Стів Розенберг каже, що президент Асад є ключовим військовим союзником Росії на Близькому Сході. Тому пану Тіллерсону, можливо, доведеться переглянути свою думку, що він може послабити підтримку Москви для пана Асада.

Білий дім також вважає, що Росія намагається зняти із себе провину за хімічну атаку в результаті якої загинули 89 людей.

Автор фото, EPA

Підпис до фото,

Через атаку у Хан-Шейхуні загинули 89 людей

Звіти американської розвідки говорять, що уряд Сирії застосовував хімічну зброю під час повітряних ударів по повстанцях сирійського міста Хан Шейхун, де загинули 89 людей.

Сирія заперечує це, а Москва звинувачує повстанців у тому, що вони зберігали хімічну зброю, яку виявили під час атак.

Рада Безпеки ООН голосуватиме в середу за проектом резолюції з боку США, Британії і Франції, що вимагає від сирійського уряду співпрацювати із тими, хто розслідуватиме хімічний напад.

Президент Путін також закликав до проведення незалежного розслідування ООН.

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

США відповіли ударом по сирійській авіабазі після хімічної атаки у Сирії

У вівторок пан Тіллерсон відвідав зустріч G7 в Італії, на якій мали розробити єдиний підхід по Сирії, перш ніж він вирушив до Москви.

Але розбіжності виникли, коли міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон запропонував ввести санкції проти сирійських і російських військових через хіматаку.

Міністр закордонних справ Італії Анджеліно Алфано сказав, що міністри хочуть співпрацювати з Росією і скористатися її впливом на Асада.