Вибухи в Дортмунді: затримали "підозрюваного-ісламіста"

Дортмунд

Автор фото, Getty Images

Поліція Німеччини затримала підозрюваного в причетності до вибухів біля автобуса, який перевозив гравців футбольного клубу "Боруссія" в Дортмунді.

За даними влади, у підозрюваного є зв'язки з ісламістами.

Прокурори також повідомили, що три вибухові пристрої містили шматки металу.

Поліція вивчає два листи, у яких ідеться про відповідальність за атаку.

Влада поки що вважає напад терактом, тому цією справою зайнялася федеральна прокуратура. Однак повідомляється, що точні мотиви нападу поки що не встановлені.

"Двоє підозрюваних, пов'язаних з ісламістами, перебувають у центрі нашого розслідування. Ми обшукали їхні квартири, один з них був затриманий", - розповіла представник прокуратури.

За її словами, три листи з однаковим текстом були виявлені біля місця вибуху, в них ішлося про те, що нападник пов'язаний з екстремістським угрупуванням "Ісламська держава".

"Серед іншого вони вимагали відкликати [німецькі] літаки "Торнадо" з Сирії і, я цитую, закрити авіабазу Рамштайн", - додала представник прокуратури.

Справжність листів поки що не встановлена.

Ще один лист раніше був опублікований в інтернеті. В ньому відповідальність за напад брали ліві екстремістські угруповання, однак прокурор повідомив, що є підстави сумніватися в достовірності цього листа.

У середу три вибухи пролунали поряд з автобусом із гравцями футбольного клубу "Боруссія", що прямував до стадіону.

Захисник клубу і збірної Іспанії Марк Бартра був доставлений в лікарню з легкими пораненнями руки.

Гендиректор клубу Ханс-Йоахім Ватцке написав у Facebook, що "вибухи пролунали відразу ж після від'їзду з готелю".

"Три вибухові пристрої були підкладені на узбіччі дороги і приведені в дію. Вся команда в шоці. Ми повинні це подолати. Для гравців це буде непросто. Я сподіваюся, що команда якось зможе повернутися на поле", - додав він.

Глава поліції Дортмунда заявив, що це був спланований напад на команду.