Геращенко: на Донбасі побільшало українських заручників

Ірина Геращенко

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Ірина Геращенко повідомила, що сім'ям заручників вдалося привезти листи від їхніх близьких із Макіївської колонії.

Представник України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко повідомила, що кількість заручників, яких утримують на сході України, зросла до 126-ти за рахунок цивільних.

Про це вона написала у Facebook за результатами переговорів Тристоронньої контактної групи у Мінську.

У березні пані Геращенко повідомляла про 118 заручників.

Зараз, за її словами, ОРДЛО вимагає передати для звільнення понад 600 своїх людей.

Пані Геращенко пояснила, що із цих 600 людей, 30 - не пов'язані з АТО, 60 "проходять по надважким злочинам і не підлягають амністії, а серед 500 залишилися кілька сотень, які не хочуть їхати на окуповані території".

Також вона повідомила, що сім'ям заручників вдалося привезти листи від їхніх близьких із Макіївської колонії.

Новий механізм?

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи з врегулюванню ситуації на Донбасі пройде 26 квітня

На зустрічі у Мінську українська сторона також заявила, що, аби припинити порушення перемир'я на Донбасі, слід розробити спеціальний механізм.

Про це у Facebook повідомила речник представника України в контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

"Згідно з Мінськими домовленостями Україна відвела все важке озброєння від лінії зіткнення", - заявила прес-секретар Кучми.

"Українська сторона стурбована і занепокоєна постійними погрозами та актами агресії стосовно співробітників СММ ОБСЄ, які все частіше відбуваються на непідконтрольній Україні частині Донбасу", - наголосила вона.

Також вона повторила позицію української сторони: повне припинення вогню, виведення російських формувань та зброї, і лише після цього - вирішення політичних питань.

Крім того, українська сторона озвучила свою позицію про те, що визнання Росією документів, які видавали в ОРДЛО, змусило обмежити рух вантажів з боку непідконрольних Україні територій через лінію перетину.

Також у Мінську заявили, що Україна вимагає повернення підприємств "які належать як державі, так і приватним українським і європейським компаніям".

Спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік також заявив, що контактна група домовилася про створення команди експертів, які займуться вивченням екологічних ризиків у зв'язку з підтопленням вугільних шахт на Донбасі.

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи з врегулюванню ситуації на Донбасі пройде 26 квітня, повідомив пан Сайдік.