Тіллерсон після зустрічі з Лавровим: режим Асада добігає кінця

Лавров и Тиллерсон

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Переговори між Лавровим і Тіллерсоном відбулися на фоні дедалі більшої напруги між Росією і США

На першій зустрічі держсекретаря США Рекса Тіллерсона і голови російського МЗС Сергія Лаврова обговорювалося майбутнє президента Сирії Башара Асада.

За словами пана Тіллерсона, США вважають, що режим Асада добігає кінця.

"Ми дійсно поговорили про майбутню роль Асада... Наша позиція, що режим Асада підходить до кінця. Вони самі в цьому винні, своєю поведінкою, війною, яка триває протягом декількох років" - заявив держсекретар.

У свою чергу, пан Лавров заявив, що російська влада не робить ставку на якусь персону.

"У Сирії, як неодноразово підкреслював президент Путін, ми не робимо ставку на якусь персону, ані на президента Асада, ані на когось іншого", - сказав російський міністр.

За його словами, "як це і записано в резолюції РБ ООН, сирійці повинні сісти і домовитися.... І долю Сирії повинні, як записано в резолюції РБ (ООН), визначати самі сирійці без будь-яких винятків".

Переговори між представниками двох країн відбулися на фоні дедалі більшої напруги між Росією і США.

Президент США Дональд Трамп раніше заявив, що Росія підтримує у Сирії "тварину" Башара Асада.

Володимир Путін же сказав, що США порушили закон, завдавши авіаудару по сирійській авіабазі, і що рівень довіри між країнами впав, відколи пан Трамп вступив на свою посаду.

Згоди щодо хіматаки в Сирії немає

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Відносини між Росією і США загострилися після хімічної атаки на селище в провінції Ідліб, в якій США звинувачують сирійську владу

Американський і російський дипломати визнали, що не змогли дійти згоди щодо хімічної атаки в Сирії, а також щодо удару США по сирійській військовій базі, який відбувся після цієї атаки.

"Удари, завдані нами по Сирії, були обґрунтовані, вони були спрямовані проти сирійських військ", - сказав пан Тіллерсон.

Він також додав, що у США немає інформації про причетність Росії до хіматаке в Сирії.

"Але в чому ми точно впевнені, так це в тому, що удар був здійснений, запланований і реалізований саме силами Асада", - резюмував держсекретар.

Однак Лавров наполягає, що Росія не побачила жодних підтверджень застосування хімзброї сирійською владою.