Вихідний 8 березня і 9 травня пропонують скасувати

День перемоги не зникне з календарів, як державне свято, але буде робочим днем

Автор фото, unian

Підпис до фото,

День перемоги не зникне з календарів, як державне свято, але буде робочим днем

Замість 11 святкових вихідних, які існують зараз в Україні, пропонують запровадити 9. Робочими днями зробити 8 березня, 2 та 9 травня, а вихідний перенести на 8 травня.

Про це йдеться у проекті закону "Про державні та інші свята, пам'ятні дати і скорботні дні", який готує Інститут національної пам'яті. Проект ще не зареєстрували у Верховній Раді, його текст опублікували на сайті інституту.

"9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги) не зникне з календарів українців як державне свято. Однак вихідний день із 9-го перенесеться на 8 травня - День пам'яті та примирення, запроваджений у 2015 році на ознаку вшанування пам'яті всіх жертв Другої світової війни 1939-1945 років в Україні та шанобливого ставлення до пам'яті про перемогу над нацизмом", - йдеться у пояснювальній записці.

За словами, голови Інституту Володимира В'ятровича, громадське обговорення законопроекту про свята було бурхливим - надійшло 672 звернення від громадян, громадських об'єднань, партійних та профспілкових організацій.

Документ доповнили новою категорією - "Міжнародні дні", куди включені, серед інших 8 березня - День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним) та 1 травня - День праці (буде вихідним), розповів пан В'ятрович.

Автор фото, unian

Підпис до фото,

8 березня День боротьби за права жінок хочуть зробити робочим

За його словами, українці не підтримали намір запровадити Шевченківський день (9 березня) і День сім'ї (друга п'ятниця вересня) як вихідні святкові, тому цю пропозицію зняли з календаря.

Разом з тим, Інститут дослухався до побажань та включив до проекту традиційне свято - День Святої Трійці. Другий день після Великодня та Трійці (понеділок) залишається вихідним.

Також вноситься як традиційне свято - Різдво Христове за григоріанським календарем, що відзначається 25 грудня, але не є вихідним днем.

Неробочий святковий день пропонується не переносити на понеділок, якщо він припадає на вихідний. Це не стосуватиметься Різдва за юліанським календарем, 7 січня.

День Державного Прапора України відзначатиметься 4 вересня. Саме цього дня підняли синьо-жовтий прапор над будівлею Верховної Ради України у 1991 році.

День пам'яті жертв політичних репресій пропонують перенести на першу неділю листопада, щоб вшанувати жертв розстрілу 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох. Тоді за вироками понад 100 діячів української культури, науки, військових, священнослужителів - в'язнів Соловецького табору.