"Первый канал" відмовився транслювати "Євробачення"

Самойлова

Автор фото, Getty Images

Російський "Первый канал" заявив, що не транслюватиме в цьому році конкурс "Євробачення" через заборону на в'їзд до України представниці РФ Юлії Самойлової.

"Ми вважаємо відмову української сторони абсолютно необґрунтованою, причиною її, безумовно, є спроба України політизувати конкурс, метою якого протягом 62-річної історії було об'єднання людей", - заявила Російській службі Бі-бі-сі прес-секретар телеканалу Лариса Кримова.

Європейський мовний союз раніше пропонував Росії варіант віддаленої участі Юлії Самойлової або замінити її на іншого учасника. Москва від цього варіанту відмовилась.

СБУ заборонила в'їзд до України на три роки російській співачці. У червні 2015 року вона брала участь у концерті в анексованому Криму.

Самойлову обрали представником Росії на "Євробаченні" за підсумками конкурсу, який проводив "Первый канал". До цього співачка і композитор, яка народилася в 1989 році, неодноразово перемагала в різних музичних конкурсах.

Вона була учасницею відкриття Зимових Паралімпійських ігор 2014 року в Сочі.

Співачка з дитинства пересувається на інвалідному візку і має першу групу інвалідності.

За даними TNS Росія, в 2016 році трансляція фіналу "Євробачення" по Росії 1 була в десятці найбільш рейтингових програм року.