У "справі Артеменка" обшукали "Міжнародний центр перспективних досліджень"

Андрій Артеменко

Автор фото, Unian

Прокуратура Криму спільно з СБУ провела обшук в офісі ГО "Міжнародний центр перспективних досліджень". Про це повідомляється на сторінці прокуратури у Facebook.

За даними прокуратури, послугами цієї громадської організації користувався депутат Верховної Ради Андрій Артеменко. А обшук проводили в рамках кримінального провадження за статтею державна зрада.

Дозвіл на обшук надав Голосіївський райсуд Києва.

У свою чергу Андрій Артеменко написав у своєму Facebook: "Не те, щоб інакомислення, а навіть спроба запропонувати щось відмінне від офіційного курсу Банкової призводить до обшуків та затримань".

Він повідомив, що обшук тривав п'ять годин. У цей час в офісі організації перебував її голова правління Василь Філіпчук, інші співробітники центру та сам пан Артеменко.

У лютому генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що прокуратура Криму почала розслідування щодо Андрія Артеменка за підозрою у державній зраді.

Як зазначено у провадженні, у січні 2017 року депутат, "перебуваючи за межами України, за попередньою змовою з керівництвом державної влади Російської Федерації, вчинив державну зраду, а саме надав іноземній державі (РФ) допомогу у підривній діяльності проти України".

Ця допомога полягала у закликах до передачі у довгострокову оренду території Криму, йдеться документі.

Раніше New York Times опублікувала статтю, у якій йшлося, що Андрій Артеменко через американських посередників передав адміністрації США план розв'язання конфлікту в Україні.

У статті вказали, що документ передбачає скасування санкцій щодо Росії, виведення російських військ з Донбасу та проведення референдуму щодо передачі Криму в оренду Росії на 50 чи 100 років.