У Сирії евакуйовують тисячі людей з оточених міст

автобус

Автор фото, Reuters

Сирійський уряд та сили повстанців почали вивозити людей з чотирьох оточених міст, повідомляють активісти.

Люди з двох міст, які контролюють сили уряду Башара Асада, Фуа і Кефрая, що на північному заході Сирії переїжджають до міста Рашидін, що на захід від Алеппо, повідомляє агенція AFP.

Така ж евакуація проходить і в містах Мадая та Забадані, біля Дамаску, які контролюють повстанці.

Очікується, що евакуюють 30 тисяч людей.

Минулого місяці ООН назвала ситуацію у цих чотирьох містах "катастрофічною". За повідомленням міжнародної організації, понад 64 тисячі людей "перебувають у пастці щоденного насильства і нужди".

Також відомо, що багато людей померли від нестачі їжі та відсутності медичної допомоги.

Міста Фуа і Кефрая, більшість населення яких є шиїтами, оточили повстанці та пов'язані з "Аль-Кайдою" сунітські джихадисти у березні 2015 року.

Мадая та Забадані, у яких переважно мешкають суніти, взяла в облогу сирійська армія та бойовики ліванського радикального угрупування "Хезболла".

Про евакуацію вдалося домовитися за допомогою Ірану та Катару. Водночас критики кажуть, що це може спричинити демографічні зміни.

Майже 4,7 млн людей живуть у важкодоступних місцях у Сирії, з-поміж них 644 тисячі - у місця, які ООН визнала оточеними.

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Для евакуації підготували десятки автобусів

Міністри закордонних справ Росії, Сирії та Ірану планують провести у Москві першу зустріч з того часу, як США випустила 59 ракет по сирійській урядовій авіабазі поблизу Хомса.

Це сталося після того, як сирійські літаки завдали хімічного удару по містечку Хан Шейхун, яке утримують повстанці. Внаслідок атаки загинуло близько 90 людей, серед них десятки дітей.

Президент Сирії Башар Асад заперечує причетність до хімічної атаки, називаючи усі повідомлення "сфабрикованими".

Як очікується, міністри у Москві обговорять свої подальші дії, зокрема, який вид розслідування хімічної атаки вони б могли підтримати, повідомляє кореспондент ВВС.