Самойлова виступить від Росії на наступному "Євробаченні"

Самойлова

Автор фото, Getty Images

Російська співачка Юлія Самойлова візьме участь у Євробаченні у наступному році, є відповідна домовленість з Європейською мовною спілкою. Про це повідомив генеральний директор "Первого канала" Костянтин Ернст, якого цитує російська агенція ТАСС.

Напередодні "Первый канал" заявив, що не транслюватиме в цьому році конкурс "Євробачення" через заборону на в'їзд до України представниці РФ Юлії Самойлової.

Костянтин Ернст зазначив, що Європейська мовна спілка має усвідомлювати, що конкурс втратить значну глядацьку аудиторію через скасування трансляції в Росії.

"Це вибір Європейської мовної спілки, вони є організаторами конкурсу. Мені здається, вони повинні в першу чергу стежити за дотриманням правил конкурсу, які навряд чи передбачають, що країна, в якій проходить в даний момент конкурс, може запроваджувати обмеження для учасників", - підкреслив пан Ернст.

СБУ заборонила в'їзд до України на три роки пані Самойловій. У червні 2015 року вона брала участь у концерті в анексованому Криму.

Європейська мовна спілка раніше пропонував Росії варіант віддаленої участі Юлії Самойлової або замінити її на іншого учасника. Москва від цього варіанту відмовилась.

Самойлову обрали представником Росії на "Євробаченні" за підсумками конкурсу, який проводив "Первый канал". До цього співачка і композитор, яка народилася в 1989 році, неодноразово перемагала в різних музичних конкурсах.

Співачка з дитинства пересувається на інвалідному візку і має першу групу інвалідності.

Директорка ЄМС Інгрід Делтенре просила Київ забезпечити участь в "Євробаченні" Юлії Самойлової нарівні з усіма. Інакше деякі країни можуть відмовитися від участі, а Україна може бути відсторонена.

В "Національній суспільній телерадіокомпанії України" закликали Європейську мовну спілку поважати суверенітет України.

"Відвідавши Крим без дозволу української влади, Юлія Самойлова порушила суверенітет і закони України. Крім Російської Федерації, жодна інша країна, суспільні мовники якої входять до Європейської мовної спілки, не має підстав оскаржувати таку кваліфікацію дій Юлії Самойлової, оскільки жодна європейська країна не визнає належності Криму Російській Федерації", - йшлося у заяві НСТУ.